reklam
Turkcell

Zoom Dil Değiştirme Nasıl Yapılır? Zoom Türkçe Yapma

Corona virüs nedeni okulların kapatılması ve evde eğitime geçilmesinden sonra öğrencilerin uzaktan eğitim için kullandığı video konferans programlarından biri Zoom Cloud Meeting olmuştur. Öğretmen ve öğrencilerin video konferans ile online eğitime Zoom üzerinden devam etmektedir.

Bir çok kişinin aynı anda bağlanıp online iletişi kurmasını sağlayan Zoom dili nasıl Türkçe yapılır? Zoom dil değiştirme işlemi hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Kurulumda ingilizce gelen Zoom Türkçe kullanmak için detaylar yazımızda.

Hem masaüstünde hem de mobil uygulama üzerinden kullanabileceğiniz Zoom ilk kurulumda İngilizce olarak gelmektedir. Kolay bir kaç ayarlar Zoom Türkçe yapma oldukça basittir.  Eğer sizde zoom dil değiştirme ve zoom Türkçe yapma gibi sorulara cevap arıyorsanız makalemizde sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Zoom Dil Değiştirme

  • İlk olarak Zoom uygulamasını bilgisayarınıza indirin
  • Kullanıcı bilgileriniz girin
  • Zoom uygulaması açık iken bilgisayarın sağ alt köşesindeki simgeye tıklayın
  • Sağ köşedeki simgeye tıkladıktan sonra zoom simgesine sağ tıklayın 
  • Yanda açılan menü içerisinde Switch Languages seçeneğine tıklayın
  • Açılan menüden dil seçimi seçimi yapabilirsiniz.
  • Dil seçimini değiştirdikten sonra seçtiğiniz dil otomatik olarak Zoom’a uygulanır

zoom dil değiştirme

Zoom Türkçe Yapma

Zoom Türkçe yapma ve Zoom Türkçe ayarları yapmak isteyenler ne yazık ki Türkçe dil desteği vermemektedir. Yani Zoom dil değişikliği yapmak istiyorsanız Türkçe seçeneği bulunmamaktadır. Zoom İngilizce, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Çince, Japonca, Korece ve Rusça dil değiştirme seçenekleri bulunmaktadır.

Ülkemizde yoğun şekilde kullanılan zoom çok yakında yapacağı güncelleme ile Türkçe dil ayarları yapmanıza olanak tanıyacaktır. Uygulamaya gelecek yeni güncelleme ile Türkçe dil desteği eklenecektir.

Zom Uygulaması dil değiştirme nasıl yapılır hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

8 Yorum

  1. Çok bilgi vermişsin. Süpersin, nasıl yardımcı oldun bilemezsin. Söylediklerini kimse bilmiyordu. Süper zekaa!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu