reklam
Teknoloji Haberleri

Yeni Hat Ne Zaman Açılır? Kaç Günde Aktif Olur?

Yeni Hat Ne Zaman Açılır? Kaç Günde Aktif Olur? Çoğumuz yeni hat alır ya da uygun bir tarife için hattımızı başka bir operatöre taşırız. Yeni hat kaç günde açılır ve yeni hat ne zaman aktif olur sorusunu hattı taşıyan ya da yeni hat alanların merak ettiği sorulardan biridir.

Tüm operatörlerde yeni hat alımı ile aktivasyon işlemi ortalama olarak 24 saat sürerken hat taşıma işleminde yeni hattın aktif olması bazı durumlarda 7 güne kadar sürebilir.

İster faturalı olsun isterse faturasız yeni hat alımı gerçekleştiren tüm müşterilerin hatları ortalama olarak 24 saat içerisinde tamamlanması hedeflenir. Sizlere bu yazımızda Yeni hat aldım ne zaman açılır? Hattım ne zaman aktif olur? ve Yeni alınan hat ne zaman açılır sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Yeni Alınan Hat Ne Zaman Açılır

Yeni satın aldığınız hat ister faturalı olsun isterse faturasız kimlik bilgileriniz ile hat açılışı yapılmaktadır. Kimliğiniz ile numara satın almak istediğiniz operatöre başvuruda bulunduktan sonra sözleşme evrakları doldurulup yeni sim kartınız size teslim edilir.

Yeni hat alımında hattın açılması ve aktif olması için ortalama 24 saatlik bir süre gerekmektedir. Numara taşımadan farklı olarak yeni hattın açılması en fazla 24 saat sürmesine karşın 1 saat içerisinde açılma ihtimalide bulunmaktadır.

Hat Devir İşlemi Ücreti ve Süresi

Yeni Hat Kaç Günde Açılır

Yeni satın alınan hat Turkcell, Vodafone, Türk Telekom yada Bimcell olmasının hiç bir farkı bulunmamasına karşın eski dönemlere nazaran daha hızlı hat açılış işlemi yapılmaktadır. Hatta bazı operatörler siz daha sözleşmeleri imzalarken bile hattınızı aktif hale getirebilir. Özellikle Turkcell en hızlı hat açılışı işlemini gerçekleştirerek 2 saat içerisinde hattınızı aktif hale getirmektedir.

Yeni Hat Ne Zaman Aktif Olur

Yeni ak aktifleştirme sözleşmesi imzalandıktan sonra aktivasyon işlemi için kimlik resmi ve sözleşmeler hat almak istediğiniz operatörün şubesi tarafından genel merkeze gönderilir. Eğer faturalı hat almak istiyorsanız sistem tarafından borç sorgulaması ve adınıza ödenmemiş borçların sorgulaması yapıldıktan sonra hattınız aktif edilir. Daha önce aldığınız faturalı hat ödemesini yapmadıysanız faturalı hat işlemi gerçekleştirilmez.

Faturasız hat açılış işleminde her hangi bir sorun yaşanmaz başvuru belgeleriniz genel merkeze gönderilir ve hattınız gün içerisinde aktif olur.

Turkcell Hat Aldım Ne Zaman Açılır

Turkcell hattım ne zaman açılır ve Turkcell hattımı ne zaman kullanmaya başlayabilirim diyorsanız Sim kartınızı aktifleyip sözleşmenizi imzaladıktan sonra Yeni hat işlemlerinde 2 saat sonra numara taşıma işlemlerinde is 3-4 gün içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. En hızlı hat açılışı işlemi gerçekleştiren Turkcell özellikle faturasız hat başvurularını siz şubeden çıkmadan bile gerçekleştirebilir.

Türk Telekom Yeni Hat Ne Zaman Açılır

Türk Telekom yeni hat açılış işlemi 24 saat kadar sürmektedir. Hattınız aktif olduğunuzda size hediye internet ve adınıza hat açıldığına dair bilgilendirme SMS gönderilir.

Vodafone Yeni Hat Ne Zaman Aktif olur

Vodafone yeni hat aldıktan sonra hattın aktivasyon işleminin tamamlanıp hattın açılması 24 saat kadar sürer. Vodafone hattınızı satın aldıktan sonra 1 gün içerisinde aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Hat taşıma işlemi içinde operatörün onay sürecine bağlı olarak 3 ile 4 gün kadar hat taşıma işlemi sürebilir.

Numara Taşıma Sonrası Hat Ne Zaman Açılır

Numara taşıma işlemi sonrası hattın aktif olması ortalama olarak 4 gün kadar sürebilir. Yasal olarak numara taşıma işleminde asla 4 günlük süre aşılamaz. Hat taşıma işlemi için başvuruda bulunduktan sonra eski operatörünüz işleminizi onayladıktan sonra 2 gün içerisinde yeni taşıma işlemi yeni operatörünüze bildirilir. Numara taşıma sonrası hattın açılması 24 ile 48 saat kadar sürebilir.

Numara Taşıma İşlemi Ne Kadar Sürer

Numara taşıma işlemi en fazla 4 gün kadar sürer. Bu süre içerisinde hattınız iletişime açık hale bulunur. Numara taşıma işlemini onaylanması sonrası size yeni sim kart bilgileri ve hattınızın açılacağı tarih ve saat bilgileri SMS  olarak gönderilir.

Sizlere bu yazımızda yeni hat kaç günde aktif olur sorusuna cevap vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Numara Taşıma Yasal Süresi Kaç Gündür?

Numara taşıma işlemlerinde yasal süre 4 gündür. Ve bu süre aşılamaz.

Yeni Aldığım Hat Ne Zaman Açılır?

Yeni alınan hat ortalama en fazla 24 saat içerisinde aktifleşmektedir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

2 Yorum

  1. 24 saat oldu hattım hala açılmadı kapatıp açmaktan tel kafayı yedi ya bim benim kağıdı onaylatmadı ya da Bi sıkıntı var. Çok acil de lazımdı bana açılması kafayı yemek üzereyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu