reklam
Vodafone

Vodafone Redbox Nedir? Tarifeleri Kampanya ve Kullanıcı Yorumları

Vodafone Redbox internet alt yapısının olmadığı yada internet bağlatamadığınız bölgelerde kullanabileceğiniz taşınabilir internet olarak adlandırılır. Kullanımı ve kurulumu çok kolay olan Vodafone Redbox için elektrik prizinin olması yeterlidir.

İlk olarak Turkcell tarafından hizmete sunulan Superbox’a rakip olarak çıkan Redbox fiyat avantajı olarak Superbox’dan daha uygun fiyata sunulmaktadır. Taşınabilir internet hizmeti olan Vodafone Redbox 4.5G alt yapısını kullanarak internet bağlandığı için bulunduğunuz bölgedeki Vodafone internet hızını ölçerek kullanmanız gereklidir.

Taşınabilir internet hizmeti sunan Vodafone redbox nedir? Vodafone redbox tarifeleri, Vodafone redbox 4.5g evde internet fiyatları ve Vodafone redbox yorum ile kullanıcı deneyimlerini sizinle paylaşmaya çalışacağım.

Vodafone Redbox Nedir

Vodafone Red Box internet alt yapısının olmadığı ya da fiber internet hizmeti alamadığınız bölgelerde Vodafone 4.5G teknolojisiyle kullanılan taşınabilir internet hizmetidir. İnternet bağlantısını Vodafone’un 4.5G mobil şebekesinden alan Red Box yazlıkta, tatilde yada iş için her yerde kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Elektrik prizinin olduğu her yerde kullanabileceğiniz Red Box bulunduğunuz lokasyondaki Vodafone 4.5G bağlantı hızına göre hizmet vermektedir.

Vodafone Redbox Tarifeleri

Vodafoen Red Box 4.5G hızdında evde internet paketi için 3 farklı tarifeyi abonelerine sunmuştur. Turkcell superbox’a oranla daha uygun fiyat sunan Red Box tarifeleri 24 ay boyunca taahhütlü olarak verilmektedir.

 • RedBox 4.5G – 150 GB 

Tarifenin İndirimsiz Tutarı : 279,9 TL

İndirim Tutarı: 199 TL

Tarifenin İndirimli Tutarı: 80,9 TL

 • RedBox 4.5G – 200 GB :

Tarifenin İndirimsiz Tutarı : 309,9 TL

İndirim Tutarı : 199 TL

Tarifenin İndirimli Tutarı : 110,9 TL

 • RedBox 15 Mbps’e Kadar – Limitsiz :

Tarifenin İndirimsiz Tutarı : 349,9 TL

İndirim Tutarı : 199 TL

Tarifenin İndirimli Tutarı : 150,9 TL

 • RedBox Cihazı :

Cihaz Bedeli : 456 TL

Süresi : 24 Ay

Aylık Cihaz Bedeli : 19 TL

vodafone red box

Vodafone Redbox Başvuru Nasıl Yapılır

Vodafone Red Box almayı düşünenlerin internet üzerinden online olarak başvurabilecekleri gibi Vodafone müşteri hizmetlerini 0542 542 00 00 numarası arayarak yada Vodafone Mağazalarına giderek başvuruda bulunmaları yeterlidir. Aşlt yapı test sorgulaması sonrası uygun görülmesi halinde hizmettten yararlanabilirsiniz.

Vodafone Redbox Fiyat 2022

3 farklı tarife ile hizmet vermeye başlayan Vodafone redboz fiyatı ise

 • RedBox 4.5G – 150 GB: Tarifenin İndirimli Tutarı : 99.90 TL
 • RedBox 4.5G – 200 GB : Tarifenin İndirimli Tutarı : 129,9 TL
 • RedBox 15 Mbps’e Kadar – Limitsiz : Tarifenin İndirimli Tutarı : 169.90 TL

Aylık cihaz bedeli olan 19 TL pakete dahildir. Kampanya kapsamında 150 TL modem kurulum ücreti ücretsizdir. 456 TL olan kablosuz Redbox (modem) ister tek sefer peşin isterseniz 19 TL taksit halinde ödenebilir.

Vodafone Redbox 4.5G Evde İnternet Kimler İçin Uygun

Vodafone red box paketleri evine internet bağlatamayan alt yapısı olmayan, Portu olmayan yada fiber internet bağlantısı olmayanlar için uygundur. Ayrıca her yerden her zaman internet bağlanmak için çok iyi bir seçimdir. İster bahçede, ister balkonda, isterseniz yazlıkla kullanabilirsiniz.

Vodafone Redbox Kullanıcı Yorumları

Vodafone redbox yorum yapanların yorumların sizler için derlemeye çalışacağım. Vodafone redboz kullanıcı yorumlarına bakarak sizlerde karar verebilirsiniz.

 • 150 GB ve 200 GB paketlerinde 5 Mbps Upload çok düşük en az 20 Mbps olması lazım
 • Sınırsız paketindeki 15 mbit yüksek hız bile düşük bence baştan sözden geçirmeleri gerekli
 • Ankara merkezde yaşıyorum geçen hafta aldım ben çok memnunum
 • Fiyatı Turkcell göre çok uygun ancak bazı yerlerde çekim sorunu yaşıyorum
 • Kotalı olmasa süper olacak
 • Başvuruda bulundum gelip alt yapı testi yaptılar bağlattım çok memnun kaldım
 • Vodafone redbox fiyatı çok uygun ancak 24 ay taahhüt vermek bana sıkıntılı geldi yarın öbür gün iptal etmek zorunda kalırsan cayma bedeli yüksek çıkmasından korkuyorum

Yukarıda yorumlar bazı forum sitelerinden kullanıcı yorumları olarak alınmıştır.

Vodafone Redbox Nasıl İptal Edilir

Vodafone taşınabilir internet teknolojisi olan redbox tarife almadan önce mutlaka iyi düşünmeniz gereklidir. Vodafone redbox iptal işlemi biraz zahmetli ve uğraştırıcı olmaktadır. 0542 542 00 00 numaralı müşteri hizmetleri aranarak iptal talebinden bulunduktan sonra iptal dilekçesi ile Vodafone Cep Merkezlerine giderek iptal edilmektedir.

Vodafone Redbox Taahhüt İptal Bedeli Ne Kadar

Red Box tarifesi 24 aylık taahhüt verilerek alınmaktadır. Taahhüt verdikten sonra iptal işlemi sizin yüksek oranda fatura ödemenize neden olabilir. Vodafone red box cayma bedeli hesaplama işleminde verilen indirimler, varsa kalan cihaz taksit bedelleri, aktivasyon ücretleri, başvuru bedelleri, kurulum bedeli ve eğer taksitli modem aldıysanız kalan modem taksit tutarı hesaplanır.

Kabaca hesaplamak gerekirse kullandığınız ay kadar yapılan indirim sizden peşin tahsil edilir. Örneğin en düşük paketin indirim tutarı 199 TL 5 ay kullansanız 1000 TL indirim tutarı, 150 TL modem kurulum ücreti, 459 TL modem ücreti vergiler, işlem ücretleri ile beraber yüksek bir fatura ile karşılaşabilirsiniz.

3 Yorum

 1. Bulunduğum adrese redbox almak istedim uygun olmadığı söylendi.turkcelden aldım numaramida taşıyacağım üç tane hattımız var.

 2. İnsanları aptal yerine koymanın bir başka hali. Altyapıya ve üst yapıya yatırım yapmaya gerek duymadan tutturabildiğine tarifenin adı bu olsa gerek. Avrupadaki en geri kalmış ülkenin internet hızının yarısını hatta çeyreğini bile veremeyen operatörlerin vatandaşa yeni kol böreği hizmeti. Siz önce en yavaş 50 Mbps hızı sağlayın ondan sonra hizmet veriyoruz deyin. Vatandaş nasıl olsa her türlü yiyor diye mecburen kullandığı 20 yy İnternet hizmetini hizmet sanmayın. Kısaca vatandaş bu kazığı yemez. Yememeli artık.

 3. Sakın sakın redbox tan uzak durun muhayap yok Karşınızda 20 defa müşteri hızmetleri ile görüştüm sorunu çözemedıler bide 4.5 g hızında diyorlar hiç çekim yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu