reklam
Vodafone

Vodafone Mesaj ve SMS Engelleme

Bir çok kişinin yaşadı ortak sorunlardan biride istenmeyen mesajlardır. Çoğu zaman ciddi boyutta gelen istenmeye SMS’ler hem vakit kaybına hemde mesaj kutumuzun dolmasına neden olmakatadır.

Vodafone mesaj engelleme yaparak size istemediğiniz numaraları yada sizi mesajla rahatsız eden kişileri kolay bir kaç adında engelleyebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Vodafone mesaj engelleme nasıl yapılır? Vodafone mesaj engelleme kodu ve Vodafone mesaj engelleme servisi hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Vodafone Mesaj Engelleme Servisi

Bilmediğiniz  numaralardan gelen SMS leri engellemek için Vodafone sms engelleme servisini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Vodafone yada diğer operatörlerin direk olarak sms engelleme servisini kullanmak yerine ücretsiz olarak sunulan sms engelleme kodunu kullanabilirsiniz.

Vodafone Mesaj Engelleme Kodu

Vodafone hat sahipleri istenmeyen tüm SMS mesajlarını engellemek için ücretsiz olarak sunulan mesaj engelleme kodu kullanabilirler. İstenmeyen numaralardan gelen sms mesajlarını engellemek için kod ise *35*1111*# şeklindedir.

Vodafone mesaj engeleme kodu *35*1111*# olan bu numarada bulun 1111 yazan yere hangi numaradan SMS gelmesini istemiyorsanız yazmanız ve arama tuşuna basmanız yeterlidir.

Size verdiğim kodu kullanarak dilediğiniz kadar numarayı engelleyebilirsiniz.

Vodafone Mesaj Engelleme Nasıl Kaldırılır

İster Vodafone olsun isterse Turkcell dilediğiniz numaradan mesajları kolaylıkla engelleme yapabileceğiniz gibi diledğiniz zaman engeli kaldırabilirsiniz.

  • SMS Engellemek İçin: *35*Kısıtlama Şifreniz*16# Yazıp Evet Tuşuna Basınız.
  • SMS Engellemeyi Kaldırmak İçin: #35*Kısıtlama Şifreniz*16# Yazıp Evet Tuşuna Basınız.
  • Kısıtlama Şifreleriniz ise GSM Hattınıza Göre Değişiyor.
  • Turkcell Kısıtlama Şifreniz : 0000
  • Vodafone Kısıtlama Şifreniz : 1111
  • Yani Turkcell Kullanıyorsanız Kısıtlama Yapmak İçin Şu Şekilde Yapmalısınız: *35*0000*16#
  • Vodafone İçin İse Şu Şekilde Yapmalısınız: *35*1111*16#

NOT: Kısıtlama Yaparken ve Geri Kısıtlamayı İptal Ederken Dikkat Ediniz 3 Hakkınız Var. 3 Hakta da Yanlış İşlem Yaparsanız Hattınız Bloke Olur. Blokeyi Açmak İçin GSM Hattınızın Müşteri Hizmetlerini Aramanız Gerekiyor.

Sizlere bu yazımızda Vodafone SMS ve Mesaj engelleme nasıl yapılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Ya mesaj engelle yaptım ne mesaj alabiliyorum nede arama alıyorum beni arayanlar bu kullanıcı arama kabul etmiyor diyor nasıl çözecem bunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu