Reklam
Vodafone

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Müşterilerini yepyeni kampanyaları ile her daim mutlu etmeyi başaran Vodafone, ülkemizin en çok tercih edilen GSM operatörleri arasında bulunuyor.

Faturalı ve faturasız hatlara özel cazip avantajlara sahip olan bu operatörlerin kullanıcıları, zaman zaman faturalı hattan faturasıza ya da faturasız hattan faturalı hatta geçmeye karar verebiliyor.

Bu yazımızda faturalı hattını iptal ettirip, faturasız hatta geçmek isteyen Vodafone aboneleri için ‘Vodafone faturalıdan faturasız hatta geçiş nasıl yapılır? sorusunu kısaca yanıtlamaya çalışacağız.

Konu ile ilgili detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Vodafone Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı hattan faturasız hatta geçmek istiyorsanız, size en yakın Vodafone mağazasına gidebilir ve bu talebinizi dile getirebilirsiniz.

Ya da müşteri temsilcisini arayıp, faturasız hatta geçmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

İşte, adım adım yapmanız gerekenler:

 • Öncelikle müşteri temsilcisini arayın. 542’yi arayıp, müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.
 • Ardından müşteri temsilcisi tarafından size yöneltilen güvenliğe dair sorulara doğru bir şekilde yanıt verin.
 • Soruları doğru bir şekilde yanıtladığınızda müşteri temsilcisi faturasız hatta geçiş talebinizi alıyor. Bu noktadan sonra Vodafone tarafından aranmayı beklemeniz gerekiyor.
 • Vodafone müşteri temsilcisi, bir kez daha sizi tarifenizi değiştirmemeye ikna edebilmek için arıyor. Size neden faturasız hatta geçmek istediğinize dair birtakım sorular sorup, çözümler öneriyor.
 • Faturalarınızın kabarık olmasından dolayı faturasız hatta geçmek istediğinizi belirttiğinizde size uygun bir faturalı tarifeye sizi yönlendirmeye çalışıyor.
 • Son kararınızı verip, faturasız hat kullanmak istediğinizi açıkça dile getirdiğinizde ise hattınız faturasız hatta geçiriliyor.

Kısacası Vodafone faturalı hattan faturasız hatta geçebilmeniz için 2 yöntem olduğunu ifade edebiliriz. Bunlardan ilki direk Vodafone mağazasına gitmek. Bir diğeri ise Vodafone müşteri temsilcisini aramak.

Yani Vodafone online işlemler ile kendi başınıza faturalı hattan faturasız hatta hiçbir şekilde geçiş yapamıyorsunuz.

Vodafone Faturalı Hattan Faturasız Hatta Nasıl Geçilir?

Vodafone faturalıdan faturasız hatta geçişte mutlaka dikkat etmeniz gereken konulardan biride taahhüt bitiş sürenizdir. Taahhüt bitmeden faturalı hattınıza faturasız hatta taşımak cayma bedeli ödemenize neden olur. Çayma bedeli ödememek için mutlaka taahhüt sürenizin bitmesini beklemeli ve bu şekilde faturasız hatta taşıma işlemi yapmanız gereklidir.

Vodafone faturalı hattan faturasız hatta geçiş yapmak için Online self servis uygulamasına girerek taahhütün ne zaman biteceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca 7000 Self servis arayarak yada Vodafone müşteri numarası olan 0 (542) 542 00 00) arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vodafone faturalı hat sahipleri faturalı hatta geçiş yapmadan önce cayma bedeli öğrenmek ve hesaplamak için Vodafone Taahhüt ve Cayma Bedeli Hesaplama yazımızı inceleyebilirsiniz.

Unutmayın hattınızı faturasız hatta taşımak bazen ciddi cayma bedeli ödemenize neden olabilir. Özellikle Vodafone faturalı hattını iptal edip faturasız hatta taşıma işleminde zorluk yaşayanlar başka operatöre taşıma işlemi yaparak mutlaka cayma bedeli hesaplayarak hareket etmelerinde fayda vardır.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cezası

Vodafone faturalıdan faturasız hatta geçmek istediğinizde herhangi bir taahhüdünüz olsun ya da olmasın‘faturalı hattan faturasız hatta geçiş bedeli’ ödemeniz gerekiyor.

Ödemeniz gereken bedel ise tarifenize ve taahhüt sürenize göre değişiklik gösterebiliyor.

Sizden talep edilen bedeli de göz önünde bulundurduktan sonra faturalı mı yoksa faturasız hattın mı sizin için daha avantajlı olacağını iyice değerlendirmelisiniz.

Faturasız hattın size daha uygun olduğunu düşünüyorsanız, akıllı cihazınızı fazla kullanmıyorsanız, faturalıdan faturasız hatta herhangi bir ikileme düşmeden geçmenizi öneriyoruz.

Bu yazımızda kısaca Vodafone faturalıdan faturasıza transfer nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Daha önce faturalı hattan faturasız hatta geçiş yaptıysanız, konu ile ilgili deneyiminizi ve görüşünüzü yorum kısmına yazabilir, takipçilerimizi konuya dair bilgilendirebilirsiniz.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Kaç Gün

Aynı opratör içerisinde yapılan geçişlerde işlem aynı gün sonuçlanmaktadır. İster faturalıdan faturasıza geçin isterseniz faturasızdan faturalıya geçin Vodafone mağazalarında aynı gün içerisinde geçişiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz online işlemler menüsünden yada Vodafone yanımda uygulaması üzerinden geçiş işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cayma Bedeli

Faturasızda faturalıya geçiş oldukça kolay olmasına rağmen faturalıdan faturasız geçmek bazen bir sıkıntılı olabilir. Özellikle taahhütlü paketlerde hazır karta geçmek size yapılan indirimlerin cayma bedeli olarak karşınıza çıkmasına neden olabilir. Eğer cihaz kampanyasından yararlandıysanız kalan cihaz bedeli peşin olarak sonraki faturanıza yansıtılır.

İlgili Makaleler

27 Yorum

 1. Vodafone gibi sahtekar görmedim.kendi başlarına faturalı hatta çeviriyorlar.arayıncada şöyle ceza böyle ücret diye zorluk çıkarıyorlar insanı mahkum ediyorlar.9 aydır faturasıza geçiremedik.bşz geçmedikki faturalıya.kendi başlarına geçirmişler Allah kahretsin böyle operatörü

 2. Bir ay önce faturalı hat aldık sözde aylık 70 TL fatura olacaktı amma bir ay geçmeden 45 tl ne için geldi bilemedik bugün 640 TL borcumuz olduğu için aramalar kapandı ne borcu ne için bulamıyoruz

 3. Arkadaşlar vodafone sahtekar bir kuruluştur ve çalışanlarin bizlerden aldıkları haksız para TÜRKIYE de tüm vodafone çalışanlara eşit bir şekilde dağıtılmaktadır o yüzden hangi bayiye giderseniz gidin sizi kandırmaya calsiiyolar babalarının hayrına değil yani kendi çıkarları için

 4. Konturlu yapmak istiyorum ban ikide bir hatlı sunuyorsunu istemiyorum hatlı olmayı bıktım artık uygun tarifeyi getirdiniz en uygunu hale

 5. Bir kampanyaya geçmek istedim, hiçbir uyarı yapmadılar.Hemen faturalıya geçirmişler.25tl.lik kampanyada 52tl gelince iptal ettirdim.bu sefer 45tl yükleme ile karşılaştım.meger faturalı hattı iptal etmemişim.Hakkım zehir zıkkım olsun

 6. ben gerçekten 28tllik faturayı nasıl her ay 65tl ödüyorum aklım hayalim almıyor. hiçbir paketteki dakika internet vs bir şey kullanmama rağmen 65 tl ödüyorum ya da aha fazla. gerçek bir dolandırıcsınız haram olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu