reklam
Vodafone

Vodafone Faturalı ve Faturasız Ek İnternet Paketi Nasıl Alınır?

Vodafone Faturalı ve Faturasız Ek İnternet Paketi Nasıl Alınır? Günümüzde hemen hemen her işlem internet üzerinden yapıldığı için artık ek paketler aramaktayız. Hangimiz aylık internet paketimizi daha ay sonuna bir iki hafta kala bitirmiyor; bu yüzden de ek paket satın almak zorunda kalmıyoruz ki?

Neredeyse zamanımızın çoğunu internette geçirdiğimiz bu günlerde kullandığımız operatör ne olursa olsun; ek internet paketine ihtiyaç duyuyor; bu noktada bizim için en makul, en ekonomik paketi tercih etmeye çalışıyoruz.

Ülkemizin en çok tercih edilen GSM operatörlerinden biri olan Vodafone; gerek faturalı gerekse faturasız hat kullanıcılarına internet üzerinden kolaylıkla ek internet, konuşma, SMS paketi satın alabilme şansı tanıyor. Kullanım süresi genellikle 1 ay olan bu paketleri dilediğiniz zaman da yenileyebiliyorsunuz.

Bu yazımda Vodafone kullanıcıları için Vodafone ek internet paketi nasıl satın alınır? sorusunu kısaca yanıtlamaya çalışacağım:

Vodafone Hediye İnternet Gönderme Nasıl Yapılır?

Vodafone Ek İnternet Paketleri 2023

Kullanmakta olduğunuz mevcut paketinize ek internet, SMS, konuşma paketi satın alabilmenizin birden çok yolu bulunuyor. Vodafone ek internet paketi almak için;

 • Vodafone Yanımda Uygulaması’nı Google Play Store üzerinden indirerek, uygulama üzerinden ek paket satın almak.
 • Online Self Servis üzerinden ek paket satın almak
 • 7000 Sesli Yanıt Servisini arayarak, hatta 7000’a direk mesaj göndererek bile dilediğiniz ek internet paketini kolaylıkla satın alabilirsiniz.
 • Bir diğer seçenek ise https://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/faturali-ek-paketler.php linkini tıklayarak, sitede belirtilen internet paketleri arasından bütçenize, beklentilerinize ve size en çok hitap eden paketi satın almak! Bu linki tıkladığınızda karşınıza direk olarak ‘Vodafone Yanımda Uygulaması’ çıkıyor.
 • Uygulamayı kullanıyorsanız; telefon numaranızı ve şifrenizi girerek, direk olarak dilediğiniz ek paketi satın alabiliyorsunuz. Üstelik hemen sizden kredi kartı ile ödeme yapmanız da beklenmiyor. Ücret, normal faturanıza yansıtıldığından ek internet paketi ücretini de faturanızı öderken ödemiş oluyorsunuz.
 • Şayet Vodafone Yanımda uygulaması kullanmıyorsanız, internet üzerinden ek paket satın alabilmek adına öncelikle bu uygulamaya üye olmalısınız.

Vodafone Faturasız Ek İnternet Paketler

Vodafone; faturalı müşterilerinin yanı sıra faturasız müşterilerine de ek paket satın alabilme fırsatı veriyor. Faturalı hat kullanıcıların aksine bu işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilmeniz için kredi kartı ile ödeme yapmanız gerekiyor.

Üstelik operatörün oldukça çeşitli ek paketleri bulunuyor.

En çok tercih edilen faturasız internet ek paketlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Günlük 500 MB:

Yalnızca 7 TL gibi oldukça uygun bir fiyata günlük 500 MB ek internet paketi satın alabiliyorsunuz.

 • Haftalık 1 GB:

12 TL’lik bir ödeme ile 1 hafta boyunca 1 GB internet kullanabiliyorsunuz. 1 hafta boyunca geçerli olan 1 GB internet, tarifenize ek olarak tekrar etmiyor. Yani Vodafone size acil internete ihtiyaç duyduğunuzda tek seferlik bir ek internet paketi satın alabilme hakkı tanıyor.

 • Büyük SEÇİM 1GB:

Tarifenizle birlikte tekrarlayan bu ek internet paketini yalnızca 6 TL’ye Vodafone Yanımda Uygulaması üzerinden satın alabilirsiniz.

Vodafone Doldur Ek İnternet Paketi

Vodofone faturasız ek internet paketi olan Doldur ek internet ile dilediğiniz kadar internet alabilirsiniz. Tekrarlanmayan dolu paketleri 1, 2, 3, 4, 5, 8 ve 10 GB tarifelerinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz doldur günlük ve doldur haftalık paketlerini de alabilirsiniz.

Vodafone Faturalı Ek İnternet Paketler

Vodafone faturalı hat kullanıcıysanız; aylık 1 GB, aylık 2GB, Vodafone Video Pass, Vodafone Sosyal Pass gibi pek çok farklı internet ek paketlerinden dilediğinizi satın alabiliyorsunuz.

Faturalı hat kullanıcıları tarafından oldukça ilgi gören bu paketlerden birkaçını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Aylık 1 GB:

30 gün boyunca geçerli olan bu ek paket; yalnızca 12 TL’ye Vodafone resmi internet sitesinde satışa sunuluyor. Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden de paketi hemen satın alabilirsiniz.

 • Aylık 2 GB:

Geçerlilik süresi 1 ay olan bu paket de bir ay dolduğunda kendi kendine tekrar etmiyor. Yani tek seferlik olan bu paket, sadece 19 TL olarak faturanıza yansıyor.

 • Aylık 2 GB İnternet Paketi

30 Gün geçerli 2 GB internet paketi tek seferde alınan ve tekrarlanmayan ek internet paketidir. İnternet paketiniz bittiğinde ek olarak aylık 29 TL ücret karşılığında alınır.

Vodafone Doldur 1 GB, 2 GB, 3 GB ve 5 GB Ek İnternet Paketi

Vodafone doldur ek internet paketi ihtiyaç halinde kullanabileceğiniz haftalık paketlerden biridir. İhtiyacınıza göre haftalık olarak dileğiniz doldur paketini seçerek kullanabilirsiniz. Doldur ek internet paketini yanımda uygulaması üzerinden yada Vodafone self servis üzerinden olabilirsiniz.

 • 3 Gün Geçerli 5 GB

Vodafone ek internet paketi olarak 3 gün geçerli 5 GB internet paketi 17 TL ücret ile satılmaktadır. Paket tekrarlanmaz ve otomatik yenilenmez.

 • Vodafone Sosyal Pass:

Tüm Vodafone kullanıcılarına şiddetle önerdiğimiz bu ek paket; 1 ay boyunca en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları olan Instagram, Facebook ve Twitter’a gönlünüzce girebilmenize olanak tanıyor. Yani bu programlar, hiçbir şekilde internetinizden yemiyor.

Lakin bu ek internet paketi, daha önce bahsettiklerimizden farklı olarak her ay yenileniyor. 20 TL gibi oldukça ekonomik bir fiyatı bulunan bu paket sayesinde internetinizi daha idareli bir şekilde kullanacağınıza şüpheniz bile olmasın!

Kısaca özetlemek gerekirse Vodafone internet ek paketini Vodefone Yanımda Uygulaması üzerinden ya da 7070’yi arayarak satın alabileceğiniz gibi 7070’ye mesaj atarak da hattınıza tanımlayabilirsiniz.

Vodafone Ek İnternet Paketi Bedava

Vodafone ek internet paketi internetiniz bittiğinde ek ücret ödeyerek alabileceğiniz ücret ödemeden bedava internet hakkın kazanmanız mümkün. Sizler vodafone bedava internet kazanma yolları ve yöntemleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Vodafone Hediye İnternet Kazanma Yolları

Vodafone Bedava 8 GB İnternet Kazanma Yolları

Vodafone Ek İnternet Paketi Nasıl İptal Edilir

Faturalı ve faturasız hatlarda konuşma, internet ve SMS paketlerini Vodafone Yanımda Uygulaması’ndan, Online Self Servis’ten, 7000 Sesli Yanıt Servisi’ni ya da *7000#’i arayarak, Vodafone Müşteri Hizmetleri ve Vodafone Cep Merkezleri’nden iptal edebilirsiniz.

 

Vodafone Sosyal Pass Otomatik Olarak Yenilenir mi?

Vodafone sosyal pass diğer ek paketler gibi değildir. Yani her ay kendiliğinden yenilenir.

Vodafone Tekrarlanmayan Dolu Ek İnternet Paketleri Nelerdir?

1, 2, 3, 4, 5, 8 ve 10 GB tarifelerinden istediğinizi ek internet paketi olarak hattınıza tanımlayabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu