reklam
Vodafone

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır? Beni Kim Aramış

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır? Beni Kim Aramış; Vodafone sizi arayan fakat sizde kayıtlı olmayan numaranın kime ait olduğunu öğrenebileceğiniz bir, arayan kim servisi ile hizmet vermektedir. Vodafone arayan kim servisi ilk kullanım dönemlerinde ücretsiz servislerinden biri olmasına karşın daha sonraları ücretli hale gelmiştir. Telefon kapalıyken yada şarjınız bittiğinde telefonunuzu açtığınızda sizlere sizleri kimin hangi saatte ve kaç kere aradığını ayrıntılı olarak bildiren bir servistir.

Vodafone arayan kim servisi düşük bir ücret karşılığı abone olarak telefonunuz kapalı iken kim aramış, kaç defa aramış sorunları ile karşılaşmadan rahatlıkla sorgulayabileceğiniz servislerden biridir. Çoğu zaman istenmeyen bazı durumlardan dolayı telefonumuzun kapanması ciddi sıkıntılar yaratabilmektedir. Özellikle ticaret yapanlar yada yoğun telefon trafiğine sahip olanların çok sık kullandığı vodafone arayan kim servisi hattınızın çekmediği, şarjınız bitti yada bazı sebeplerden dolayı kapanan telefonunuzu arayanları sizi ayrıntılı bildirmektedir.

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Üye Olunur?

Vodafone Arayan Kim Servisi, Vodafone’un müşterilerine ücretli olarak sunduğu bir hizmettir ve bu hizmetten yararlanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Peki, Arayan Kim Servisi’ne nasıl üye olunur?

Bunun için yapmanız gereken, 542 Vodafone müşteri hizmetlerini aramak ya da ARAYANKIM yazıp 8000’e SMS göndermektir. Üyeliği iptal etmek istiyorsanız, İPTAL ARAYANKİM yazarak 8000’e SMS göndererek de işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone arayan kim kayıt olmak yada üyeliği iptal etmek oldukça kolaydır. Bu servise abone olmak için ABONE ARAYANKIM veya ARAYANKIM yazıp 8000’a göndermek ve gelen SMS’i onaylamak yeterlidir. Aylık hizmet bedeli 2.25 TL ödeyerek servisi rahatlıklar düzenli olarak kullanabilirsiniz. Eğer vodafone arayan kim servisini iptal etmek istiyorsanız IPTAL ARAYANKIM yazıp 8000’a SMS atmanız yeterlidir.

Arayan Kim servisine ilk defa başlatılan aboneliklerde ilk 10 gün ücretsizdir. Servis kullanımına ücretsiz abonelik sonrası devam edilmesi durumunda ücret aylık 2,25 TL’dir. Bu ücretlendirme abonelik iptal edilmediği sürece bilgilendirme mesajları gönderilerek aylık periyotlar şeklinde yenilenecektir.

Vodafone Spotify Kampanyası Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl İptal Edilir?

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır

Vodafone arayan kim nasıl öğrenilir diye merak ediyorsanız Vodafone kim aramış yanı arayan kim sunduğu bu servise abone olmanız gerekir. Arayan Kim Servise üyelik içinse; 542 Vodafone müşteri hizmetlerini arayabilir ya da. ARAYANKIM yazarak 8000’e SMS gönderebilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi Çalışmıyor

Vodafone arayan kim servisini kullanmak isteyenlerin çok sık yaşadığı durumlardan biride vodafone arayan kimden msj gelmiyor ve vodafone arayan kim çalışmıyor sorunudur.  Abone olunduğu halde eğer size msj gelmiyorsa servisi ücreti sizden kesilmediğinden hizmetin aktif olmamasına neden olabilir. Özellikle ön ödemeli hat kullanıcıları hatlarında yeterli bakiye olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir.

Arayan kim servisine abone olduğunuz halde bilgilendirme msj halen gelmiyor yapmanız gerekenler ise;

  • Telefonunuzun arama kısmına **62*05463501033#  yazarak arama tuşuna basmanız gerekmektedir.
  • Bu şekilde sorgulama yaptığınız vodafone arayan kim servisi tekrar aktif olacaktır

Eğer bu yöntemi uyguladığınız halde halen arayan kim servisi aktif olup bilgilendirme msj gelmiyorsa müşteri hizmetleri arayıp sorunu ayrıntılı olarak bildirmeniz gerekmektedir. Telefonunuzdan 542 yada (0) 542 542 0000 numarasını aramanız gereklidir.

Arayan Kim Servisi 8000 kısa numarası üzerinden hizmet vermektedir.

Arayan Kim servisinden faydalanabilmek için hattınızın SMS almak istediğiniz durumlar için 0542 7543 000 numarasına yönlendirilmiş olması gerekmektedir.

Örneğin: Size ulaşılamayan durumlarda aramalarınızı Telesekretere yönlendirilip sizi arayan kişilerle ilgili bilgi SMS’I almak için **62*05427543000# tuşlaması yaparak yönlendirme ayarlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Diğer yönlendirme alternatifleri için ayarlarınızı aşağıdaki tabloya göre yapabilirsiniz.

Tüm aramalar için yönlendirme **21*05427543000#
Size ulaşılamayan durumlar için yönlendirme **62*05427543000#
Cevap veremediğiniz durumlar için yönlendirme **61*05427543000#
Telefonunuzun meşgul olduğu durumlar için yönlendirme **67*05427543000#
Tüm aramalar için yönlendirmenin iptali ##21#
Size ulaşılamayan durumlar için yönlendirmenin iptali ##62#
Cevap veremediğiniz durumlar için yönlendirmenin iptali ##61#
Telefonunuzun meşgul olduğu durumlar için yönlendirmenin iptali ##67#

Vodafone Arayan Kim Sorgulama

Vadofone arayan kim servisi kullanmaya başladıktan sonra telefonunuz kapalı iken sizi arayanlar telefonunuzu açtığınızda arayan telefon numarası, kaç defa aradığı ve saat kata aradığını öğrenebilirsiniz. Bazı arayan kişiler rehberinizde kayıtlı değilse arayan kim öğrenmek isteyebilirsiniz.

Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi’nden sorgulama yapmak için;
  • 11842 Bilinmeyen Numaralar servisimizi arayabilir,
  • “KIM” yazıp boşluk bırakıp 10 haneli GSM numarası’ nı yazarak 7048′ e sms gönderebilirsiniz.

Arayan kim hakkında bilgi almak ücretlidir. He arama başını dakika 1.25 TL olduğunu unutmayın.

Vodafone Arayan Kim Nasıl İptal Edilir

Ücretli olan bu servisi kullanmak istemiyorsanız IPTAL ARAYANKIM yazıp 8000’a SMS atmanız yeterlidir. İşlem sonunda sizlere kullanımın iptal edildiğine dair bilgilendirme mesajı gelecektir.

Vodafone Arayan Kim Servisi Ücreti

Vodafone, telefonu kapalıyken kendisini arayan numaraları görmek isteyen müşterileri için sunduğu Arayan Kim Servisi’nin ücretini aylık 2.8 TL olarak belirlemiştir.

Bu servis ile, cep telefonunuz yeniden ulaşılabilir olduğunda, telefonunuz kapalıyken size arayan numaralar cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilmektedir. Arayan Kim Servisi’nden tüm bireysel ve kurumsal Vodafone aboneleri yararlanabilmektedir.

Vodafone Kim Aramış Abonelik

Vodafone kim aramış servis ve abonelik detayları;

  • Voda

Abonelik başlatmak için KIM yazıp 7544 ’e gönderilir. Gelen mesajı EVET yazıp cevaplamak yeterlidir.

  • Abonelik İptali

Servis iptali için ise IPTAL KIM yazarak 7544 ’e gönderilir.

  • Bilgilendirme Mesajları

Bilgilendirme mesajlarını almak istemiyorsanız HAYIR yazarak 7544 ’e gönderiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi, Arayanları Nasıl Öğrenebilirim? hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

 

Vodafone Arayan Kim Servisi Hangi Numara Üzerinden Hizmet Vermektedir?

Vodafone arayan kim servisi 8000 numarası ile müşterilerine hizmet vermekte ve bilinmeyen numaranın kime ait olduğu hakkında bilgi vermektedir.

Vodafone Arayan Kim Servisine İlk Defa Üye Olacaklar İçin Ayrıcalıklar?

Vodafone arayan kim servisine ilk defa üye olanlar ilk 10 gün ücretsiz olarak aboneliklerinden yararlanabilirler.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu