reklam
Turkcell

Turkcell Operatör İsmi Nasıl Değiştirilir? Operatör Adı Değiştirme

Turkcell Operatör İsmi Nasıl Değiştirilir? Turkcell operatör ismi değiştirme nasıl yapılır gibi sorular oldukça sık bir şekilde gündeme gelmeye başladı, bizler de sizler için bu konuyu ele alarak telefonunuzun ekranındaki Turkcell yazısını değiştirme işleminin nasıl yapıldığını bu yazımızda anlatacağız. Cep telefonunuzdaki Turkcell yazısını değiştirme ile birlikte kullanıcılar bu bölgeye operatör ismi yerine istedikleri herhangi bir şeyi yazabilirler, örnek vermek gerekirse bazı kullanıcılar operatör ismi yerine bu kısıma kendi ismi ya da soy isimlerini ekleyebiliyor.

Kullanmış olduğunuz cep telefonlarında hangi operatörü kullanıyorsanız o operatörün ismi telefonunuzun ekranında yazmaktadır. Operatör isimlerini değiştirmeyi bundan önce pek çok insan maalesef yapamıyordu. Hatta böyle bir durumun varlığından haberdar bile olmayan pek çok kişi vardı. Bu zorluğun sebebi ise Root olayı idi. Root atmayı bilen kişiler bir takım uygulama ile bu operatör isimlerini istedikleri şekilde değiştirebiliyordu.

 Bu gün ise biraz zor olan bu işlemi herhangi bir Root işlemi olmadan sıkıntısız bir şekilde operatör ismini değiştirmeyi anlatacağız.

Turkcell Operatör Adı Değiştirme 

Telefonunuzdaki Turkcell operatör ismini değiştirmek isteyen Turkcell kullanıcıları dikkatli bir şekilde bu adımları takip etmelidir, bu işlem sayesinde herhangi bir ücret ödemeden operatör ismini kolay bir şekilde değiştirebileceksiniz.

  1. İlk olarak kullandığınız telefonunuza Turkcell uygulaması olan “ UpCall ”  isimli uygulamayı indirmemiz gerekmektedir. Upcall uygulamasını Google play ya da app store’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.
  2. UpCall uygulamasını cep telefonunuza indirme işleminden sonra uygulamaya giriş yapıyoruz.
  3. Uygulamaya giriş yaptığımız sırada karşımıza çıkan pencereden kullanıcı sözleşmesini, onaylayıp kabul et şıkkını işaretleyip devam ediyorsunuz ve ardından telefon numarasını giriyoruz.
  4. Bu işlemlerin ardından kullanmakta olduğumuz telefon numarasını dikkatli bir şekilde tekrar giriyorsunuz.
  5. Telefon numaranızı girdikten sonra cep telefonunuza gelecek olan doğrulama kodu mesajındaki kodu girerek uygulamanın ana ekranına giriş yapıyorsunuz.
  6. Uygulamaya başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra ana sayfa bölümünün hemen üst kısmında yer alan profil fotoğrafınızın olduğu alana tıklayınız.
  7. Daha sonra açılan ekran üzerinden ise “ Operatör İsmi Ayarı ” bölümüne tıklayıp istediğimiz ismi yazıyoruz ya da varsayılana dönmek istiyorsak tekrar bu şekilde “ Turkcell ” yazısına geri dönüyoruz.
  8. Bu işlemlerin ardından aşağıda bulunan “ Onayla ” butonuna tıklayarak operatör ismini değiştirebilirsiniz.

Bu işlemleri android ya da ios işletim sistemli cihazlarda da aynı şekilde yapabilirsiniz.

Çok sık sorulan sorulardan biride Turkcell operatör ismi değiştirmek ücretli sorusudur. Operatör ismi değiştirmek için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Turkcell Operatör İsmi Nasıl Değiştirilir

Telefon ekranında yazan isimden sıkıldıysanız yukarıda saydığımız adımları uygulayarak opratör ismini değiştirmeniz mümkün. Eğer telefonun ekranında bulunan ismi LIFECELL yapmak istiyorsanız  “LIFECELL TR” yazın 2200 mesaj göndermeniz yeterli. Tekrar iptal etmek için “IPTAL LIFECELL TR” yazarak 2200 msj atmanız gerekmektedir.

Turkcell Operatör Adı Değiştirme iphone

Turkcell operatör ismini değiştirmek isteyen İphone kullanıcıları için aynı şekilde uygulama mağazasından Upcell’i indirip kullanıcı girişi yaparak kullanıcı adı ve resmini değiştirmeniz gerekmektedir. Son olarak profil resmine girerek operatör isim ayarlarından şebeke ismini değiştirerek Iphone telefon modellerine değişikliği uygulayabilirsiniz.

Turkcell Operatör Adı Değiştirme Android

Turkcell şebeke ismini değiştirmek isteyen Andorid kullanıcıları aynı şekilde upcell uygulamasını telefona indirerek kullanıcı girişi yaptıktan sonra profil linkini tıklayarak operatör ismi değişikli ekranından değişiklik yaparak şebeke ismini değiştirebilir yada varsayılan olarak değiştirebilirsiniz.

Turkcell Operatör İsmi Değişmiyor

TURKCELL Operatör İsmi değişmeyen kullanıcılar:

Ekrandaki Turkcell operatör ismini yukarıda belirttiğimiz gibi adım adım takip ederek aynı şekilde yapıp istediği ismi kaydeden kullanıcılar, hala operatör isminin değişmediğinden şikâyetçi ise; 

Kullanıcıların bu durumda yapması gereken uygulamayı kapatıp aynı şekilde tekrar açmaktır. Uygulamayı açtıktan sonra işlem bölümüne gelip daha önce yazdığınız ismin durup durmadığını kontrol edebilirsiniz, eğer yazdığınız isim değiştirdiğiniz türde ise bu durumda da yapmanız gereken işlem telefonunuzu tekrar kapatıp açmak olacaktır, bu işlemlerin ardından ekranınızdaki Turkcell operatör isminin istediğiniz şekilde değiştiğini sizler de göreceksiniz.

Operatör İsmi Değiştirme Ücretli Mi

Turkcell operatör adı değiştirme hizmeti tamamen ücretsiz servislerden biridir. Operatör adı ve ismi değişikliği için her hangi bir ücret ödemezsiniz.

Sizlere bu yazımızda telefonun ekranında yazan operatör ismi nasıl değiştirilir hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

2 Yorum

  1. merhaba samsung a17androıd 10 kullanıcısıyım operator ismi kilit ekranında gorunuyor ancak ana ekran da gorunmemektedır anaekrandada operator ısmını goruntelemek ıcın ne yapmalıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu