reklam
Turkcell

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır; Turkcell acil durumları da düşünerek müşterilerine bazı imkanlar sunmaktadır. Bazı durumlarda telefon kullanıcılarının dakikası ya da TL bakiyeleri olamayabiliyor. Bu gibi durumlarda arama yapabilmek için yeterli bir ücretin ve dakikanın olmadığı zamanlarda kullanıcılar ‘’ödemeli arama’’ yöntemine başvurmak zorunda kalıyor. 

Bizlerde sizin için bu yazımız da Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır bundan bahsedip, arama yapamadığınız durumlarda kullanabileceğiniz tüyolar vereceğiz.

Eğer Turkcelliyseniz ve hem Turkcellilere hem de bir başka operatörden farklı bir numaraya ödemeli bir şekilde çağrı bırakmak ve aramak istiyorsanız, tek yapmanız gereken arama yapacağınız numaranın başına sıfır eklemeden *135* eklemeniz ve numarayı yazdıktan sonra da numaranın sonuna # (kare) işaretini eklemeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde arayacağınız numaraya sorunsuz bir şekilde ödemeli çağrı işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Yapmış olduğunuz bu aramalarda siz karşı tarafta ki kişiye ödemeli çağrı bırakmış olduğunuzdan dolayı ücretlendirme işlemi de karşı tarafta arama yapılan kişinin telefonundan tahsil edilmektedir. Eğer arama yaptığınız karşı taraf, faturalıysa ve konuşma paketi yani dakikası varsa yapacağınız görüşmeleriniz bu dakika ve konuşma paketinden eksilecektir. 

Turkcell Bedava SMS Kampanyaları

Turkcell Ödemeli Arama Hakkı Kaçtır

Kontur yada bakiyesi bitenlerin acil olarak araması gereken durumlarda sıklıkla kullandığı ödemeli arama servisi sıklıkla kullanılan arama yöntemlerinden biridir. Turkcell ödemeli arama servisinde suistimal edilebilecek bir servis olduğundan günlük 10 taneden fazla ödemeli arama yapılamaz .

Turkcell ödemeli arama servisi ödemeyi karşı taraf tek seferlik 3.49 krş ücret öder, başka her hangi bir ücret yoktur. Ödemeli ara servisinde görüşme 10 dakika’dır ve 10 dakika sonunda konuşma otomatik sonlandırılır.

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır

Turkcell ödemeli arama yapabilmek için *135*  tuşlarına bastıktan sonra arayacağınız Turkcell abonesinin numarasını tuşlayarak numaranın sonuna # eklemeniz arama tuşuna basmanız yeterlidir. Örnek: *Örnek; *135*53555950XX#

Turkcell Ödemeli Arama Servisine Açma ve Kapama

Acil arama yapmanız gereken durumlarda yada sizi çok fazla kişinin ödemeli arama yapması halinde dilediğiniz zaman Turkcell ödemeli arama servisine açma yada kapatma işlemini yapabilirsiniz.

Dilerseniz hakkınızı ödemeli servislere kapatabilir yada açabilirsiniz. Hattınızı ödemeli servisine kapatmak için 2222’ye ODEMELIKAPAT IC yazmanı yeterli. Ödemeli servisi açmak için ise 2222’ye ODEMELIAC IC  mesajı atmanız yeterli.

Turkcell Ödemeli Arama Hakkı Kaçtır

Turkcell ödemeli arama günde kaç tane ve ödemeli arama limiti kaçtır sorusu genelde bu yönde arama yapanlar tarafından çok sık sorulmaktadır.

Genelde kötü kullanıma ve suistimale açık olan ödemeli arama servisinde topla ödemeli arama 2 tanedir. Günlük 2 taneden fazla yapılan ödemeli aramalar gün içerisinde engellenir.

Turkcell Ödemeli Arama Her Yöne Kullanılır Mı

Turkcell ödemeli arama servisi sadece aynı operatörü kullanan abonelerin kullanımına açık bir servistir. Turkcell ödemeli arama servisinden diğer operatörleri ödemeli aramanız mümkün değildir.

Sizlere bu yazımızda ödemeli arama servisi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

 

Turkcell Ödemeli Arama İçin Numarayı Nasıl Yazmalıyız?

Turkcell ödemeli arama yapmak isteyen kişiler arayacağı numaranın başına *135* yazıp numarayı yazmalı ve sonuna da # işaretini koymalıdır.

Telefonunuz Ödemeli Arama Yapmıyorsa Ne Yapmalısınız?

Telefonlarınızda ödemeli arama işlemini aktifleştirmek için ODEMELIAC IC yazarak 2222 ye yollamanız gerekmektedir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu