reklam
Turkcell

Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Değiştirme ve Öğrenme

 Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Değiştirme ve Öğrenme; Faturasız hat kullanıcıları için son güncel bilgileri paylaşmanın yanında faturalı hat kullanıcıları için de son güncel bilgileri derledik. Bu yazımızda Turkcell faturalı hat kullanıcılarına fatura ödeme tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler verdik… Turkcell fatura ödeme tarihini değiştirmek bir çok Turkcell faturalı müşterilerin sıklıkla yaptığı işlemlerden biridir. Turkcell fatura son ödeme tarihini değiştirerek dilediğin gün faturalarını ödeme imkanınız bulunmaktadır.

Turkcell faturalı hat kullanalar faturalarını her aynı 10’unda, 20’sinde veya 25’inde olmak üzere bu 3 tarih arasında seçerek ödeme tarihlerini değiştirebilirler. Yani sistem size sadece bu tarih arasında seçim yapmanıza olanak vermektedir.

Turkcell fatura ödeme tarihi değiştirme nasıl yapılır, Turkcell fatura kesim tarihini nasıl öğrenebilirim ve Turkcell fatura kesin tarihi sonra kaç gün sonra ödeme yapılır sorularına sizlere bu yazımızda cevap vermeye çalışacağım.

Turkcell Salla Kazan Hilesi Nasıl Yapılır?

Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Öğrenme

Turkcell faturalı hata kullananlar genelde faturaların hangi tarihte kesildiğini merak etmektedirler. Turkcell fatura ödeme tarihi ile fatura kesin tarihi farklı anlamlara geldiğini bilmeniz gereklidir.

Turkcell fatura kesim tarihi aylık olarak kullandığınız faturalı hattın ödemesinin belirlendiği ve paketinizin yenilendiği gündür. Fatura kesim tarihinde aylık kullanım detaylarınız belirlenir ve size bildirilir.

Turkcell fatura ödeme tarihi ise kesilen faturanızın sizin son ödeme tarihine kadar ödemesi gereken gündür.

Fatura kesin tarihleri her ayın 10, 20 ve 25 olarak Turkcell tarafından belirlenmiştir. Faturanız kesildikten sonra 15 gün sonunda tarih sizin son ödeme tarihinizdir. Fatura kesin tarihi ayın 15 olarak belirlenirse son ödeme tarihi ayın 30 olacaktır.

Fatura kesin tarihinizi öğrenmek için Turkcell hesabınıza giriş yapabilir yada Turkcell Dijital uygulamadan giriş yaparak Faturalarım adımı takip ederek Fatura Ayarları kısmına tıklayarak açılan sayfadan Fatura Kesim Tarihi değişiklik kısmından fatura tarihinizi görebilirsiniz.

Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Değiştirme

Turkcell faturalı hatta ilk geçtiğinizde genelde otomatik olarak size fatura kesim tarihi ve son ödeme tarihi belirler. Standart olarak Turkcell fatura kesim tarihi her ayın 10, 20 ve 25’dir, bunların haricinde başka tarih belirleyemiyorsunuz.

Turkcell fatura ödeme tarihi değiştirme işlemi yapmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem ise;

  • Turkcell hesabına giriş yapınız
  • Hesabım linkine tıklayınız
  • Faturalarım menüsüne giriş yapın
  • Fatura ayarları kısmına giriş yapıp
  • Açılan sayfayı aşağı kaydırın ve en altta fatura kesim tarihi kısmından değişiklik yapabilirsiniz.

Aslında fatura son ödeme tarihi değiştirme işlemi diye bir işlem yapılmamaktadır. Fatura kesin tarihi değişikliği son ödeme tarihinin de değişmesini sağlayacaktır.

Fatura son ödeme tarihi ayrıca faturanızın üzerinde görebilirsiniz. Faturanız hem fatura kesim tarihi hem de son ödeme tarihi yazmaktadır.

Turkcell Bedava 10 GB İnternet Kampanyası

Turkcell Fatura Kesim Tarihini Nasıl Öğrenebilirim

Turkcell fatura kesin tarihini ve son ödeme tarihini fatura detaylarında, size gönderilen SMS ile yada Turkcell hesabım uygulaması üzerinden faturalarım ve fatura ayarları kısmından öğrenebilirsiniz.

Fatura kağıdı dokümanında en üst kısımda topla ödenmesi gereken borcun altında ödeme ve kesim tarihi bilgileri yer almaktadır.

Turkcell Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur

Turkcell fatura kesim tarihinden sonra size ödeme yapmanız için 15 gün zaman verilir bu tarihi fatura son ödeme tarihi denir. Eğer son faturanızı son ödeme tarihinde ödemezseniz hattınız giden aramalara kapatılır. Siz kimseyi arayamazsınız ama 1 hafta boyunca herkes size ulaşabilir. Ek olarak verilen 1 haftalık zaman içinde ödemediğinizde hattınız ödemeler tamamen kapatılır.

Turkcell fatura ödeme tarihi geçtiğinizde yaşayacağınız süreç hakkında ayrıntılı bilgi için Turkcell Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur yazımızı inceleyebilirsiniz.

Turkcell Fatura Kesim Tarihinden Kaç Gün Sonra Ödenir

Turkcell faturanız fatura kesim tarihinden sonra 15 gün içerisinde ödenmesi gereklidir. Fatura kesim tarihi sonra size ödeme yapmanız gerektiği hakkında fatura gönderimi SMS yada e-posta aracılığı ile yapılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Turkcell fatura ödeme tarihi hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

 

Turkcell Fatura Ödeme Günü Hangi Gündür?

Turkcell faturalı ödeme tarihleri ayın 10, 20 ve 25 indedir.

Turkcell Fatura Kesim Tarihi ile Fatura Ödeme Tarihi Nedir?

Fatura kesim tarihi size aylık kullanımlarınız hakkında bilgi verirken fatura ödeme tarihiniz son ödeme gününe kadar ödemeniz gereken günü belirtir.

Yeni Turkcell Hat Almanın Fiyatı Nedir?

Ortalama 400-500 TL arasındadır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu