Reklam
Turkcell

Turkcell Bedava SMS Paketi

Turkcell Bedava SMS Paketi Mesajlaşma, yani duygu ve düşünceleri yazıya dökmek bazı kişilerin vazgeçilmezidir. Kimi zaman konuşmaktan daha kolay gelmektedir. Fazla sorgu suale girmeden, direkt olarak isteğinizi ya da söyleyeceğiniz şeyi paylaşabilirsiniz. Modern dünyada mesajlaşmaya ek olarak da ortaya çıkan emojiler ise, kelimelerin yerini almıştır.

Whatsapp gibi uygulamalar internet erişimi üzerinden mesajlaşmaya olanak sağlarken, operatörlerin SMS hizmetleri şebekeler üzerinden gerçekleşmektedir. SMS mesajlarının ulaşma durumu karşınızdaki ya da sizin internete bağlı olmasıyla alakallı değildir. Telefonların çekim alanı bulunduğu sürece anında ulaşmaktadır. Whatsapp mesajınız ulaşmasa bile SMS kesinlikle karşıya iletilir.

En güvenilir SMS gönderme şekli ise; telefonunuzdan direkt olarak gönderilen SMSler dir. İnternet ortamında bazı uygulamalar ya da siteler, ücretsiz SMS gönderme vaadinde bulunmaktadır. Bu yolla gönderilen çoğu SMS ya yerine ulaşmamakta ya da belirli bir sayıdan sonra telefon hattınız  üzerinden ücret almaktadır.

Aylık kullanandığınız SMS adedi çok önemlidir. Böylelikle konuşma paketinize ek olan bedava SMS paketlerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Belirli bir sayı SMS e bedava verilen bu paketlerde, SMS leriniz bitince ücrete tabi olmaktadır. Bu durumdan kurtulmak için bilmeniz gereken bazı bedava Sms paket hizmetleri bulunmaktadır.

Turkcell Bedava SMS Paketi Nasıl Yapılır

Sadece Turkcell’li aboneler arasında bedava SMS olarak geçerli olan bir paketi kazanmak için,  öncelikle KABUL İPTAL yazıp 2222 göndermelisiniz. 5 dakika sonraya kadar bir mesaj telefonunuza Turkcell tarafından gönderilecektir. Buna da EVET yazıp 2222 ye SMS atmalısınız. Bundan sonra hattınıza tanımlı aylık bedava 2500 SMS niz olacaktır.

Hafta sonu yoğunlukla SMS kullanıyorsanız bu bedava paket tam size göre olacaktır. Üstelik dilediğiniz hafta sonu alıp, istemediğinizde alabilmeme özgürlüğüne sahipsiniz. Bunun HAFTASONUSMS yazıp 2323 e göndermeniz gerekmektedir. Bu paketin geçerliliği cuma gecesi 23:59 başlayıp, pazar günü 01:00 itibariyle sonlanmaktadır. Her yöne kazanılan 1000 SMS in fazlası ise diğer haftalara devretmemektedir.

Gece 23:00 ile sabah 06:00 arasında mesajlaşmayı seviyorsanız sadece aylık 1 TL karşılığında GECESMS yazıp 2222 ye göndererek bu servise abone olabilirsiniz. Bu pakette her yöne sayısız  mesaj yazmak serbesttir. Gün içinde eğer herhangi bir başka SMS paketiniz yok ise, normal tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Turkcell Faturalı ve Faturasız Bedava SMS Paketleri

Aile içinde sıklıkla mesajlaşıyor sanız, 10 kişiye kadar oluşturduğunuz grup içinde mesajlaşma bedava olacaktır. Ancak hepsinin Turkcelli olma şartı aranmaktadır. Bunun için müşteri hizmetleri ile görüşüp, ailenize bir rumuz atayarak, aile üyelerini bu gruba üye yaptıktan sonra, aranızda ücretsiz olarak mesajlaşabilirsiniz. Örneğin grubunuzun adını NESELİLER olarak belirlediniz. Bu gruba üye olmak isteyen NESELİLERAİLESMS yazıp 2222 yazdıktan sonra, gelecek mesajı onayladıktan sonra paketi kullanabilirsiniz.

Faturasız hattınızdan, herhangi bir kampanyadan kazandığınız SMS’lerin adedini öğrenmek için; *123*599 # tuşladıktan sonra ekrana mevcut SMS adedinizi görebileceksiniz. Ayrıca faturalı ya da faturasız hatlardan ücretsiz olarak 0 532 757 2222 tuşlayıp, müşteri hizmetlerindeki dinlediğniz menüyü takip ettikten sonra kalan hattınızda kalan SMS adedine ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu