Reklam
Türk Telekom

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme Turk Telekom aboneleri yaptığı kampanya ve indirimler için taahhüt istemektedir. Genelde 1 yıl yada 2 yıl olarak verilen taahhüt ile indirimli paketleri kullanabileceğiniz gibi cihaz, tablet ve telefon kampanyalarına katılabilirsiniz.

Normalde yüksek olan paketleri taahhüt süresi içinde indirimli olarak vereceğini söyleyen Türk Telekom karşılıklı olarak yapılan anlaşma ile indirim sunmaktadır. Eğer siz belli bir süre sonra taahhüdü bozmaya karar verirseniz taahhüdü bozmaktan dolayı Türk Telekom size verdiği indirimleri peşin olarak talep etmektedir.

Çayma bedeli olarak adlandırılan Taahhüdü bozma aslında size verilen indirimlerin geri talep edilmesidir. Son faturaya yansıtılan cayma bedeli kullandığınız ayların indirimin peşin olarak talep edilmesidir. Kesinlikle çayma bedeli tam olarak öğrenilmeden hat taşıma ve kapama işlemi yapılmamalıdır.

Sizlere bu yazımızda Türk Telekom çayma bedeli ne kadar, Türk Telekom çayma bedeli öğrenme ve Türk Telekom taahhüt sorgulama nasıl yapılır sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Türk Telekom Taahhüt, Cayma Bedeli Nedir

Anlam olarak anlaşmak ve söz vermek anlamına gelen Taahhüt vermeyi bir şeyi üstüne almak anlamına da gelir. Karşılıklı olarak anlaşma ile yapılan taahhüt vermek yazı imza ile kanıt altına alınır. Turk Telekom taahhüt genelde yeni aboneler ve taahhüdü bitmiş olan abonelere yapılır. Ayrıca telefon yada tablet alımlarında taahhüt alınır.

Her hangi zamanda hattını kapatanlar yada numarasını taşıyanlardan taahhüdü bozmaktan dolayı yaptığı indirimi teke seferde peşin olarak talep etmektedir.Kaç ay boyunca indirimli kullandığınıza bağlı olarak ödeyeceğiniz cayma bedeli buna bağlı olarak yükselir.

Bir örnek vermek gerekirse 70 TL bir paketi taahhüt verdiğinizde 40 TL kullanmanıza olarak sağlar.Eğer siz indirimli olarak kaç ay kullanırsanız her ay için indirim yapılan tutar sizden peşin talep edilir. Eğer cihaz kampanyası varsa cihaz bedeli ayrıca peşin olarak istenir. Bazı abonelere taahhüt kapsamında ilk 3 ay ücret talep etmemesi aslında sizin ilerde taahhüdü bozmanız durumunda sizden bunu peşin olarak alasına neden olacağını asla unutmayın.

Türk Telekom Taahhüt Bedeli Nasıl Sorgulanır

Turk telekom taahhüt bitiş süresi ne iyi öğrenebileceğiniz yer Turk Telekom müşteri hizmetleri ve Turk Telekom Online İşlemler menüsünden öğrenmeniz mümkün.

Turk telekom cayma bedeli genelde yanlış bilgilendirme sonucu insanları mağdur etmektedir. Turk telekom ofislerinde insanları yanıltarak cayma bedeli olmadığı söylenerek mağduriyetler yaşanmaktadır.

Türk telekom taahhüt süresini ve bedeli öğrenmek için Online İşlemler menüsünden Tarifem ve Paketlerim kısmına incelemeniz gereklidir. Tarifem ve Paketlerim kısmından faturalarınızı görebilir ayrıca taahhüt başlangıç ve bitiş tarihini görebilirsiniz. Ayrıca cihaz kampanyasında dolayı kalan toplam borcunu inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama Kısayolu

Türk Telekom taahhüt sorgulaması yapmak için telefonunuzun arama kısmına *124# yazıp arama tuşuna basın. Ardından 3-TAAHHUT seçeneğini seçip 2-Taahhut seçeneğini tekrar seçin. Taahhüt gün sayınız, kalan taahhüt süreniz ve cayma bedeli SMS ile telefonunuza gelecektir.

Türk Telekom taahhüt sorgulama kısa mesaj olarak yapmak yerine ücretsiz olarak *124# tuşlarını kullanarak yapabilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nasıl Hesaplanır

Türk Telekomcayma bedeli hesaplamak biraz size karışık gelebilir. Paket ve tarifiye göre değişen cayma bedelini hesaplamak için bazı kriterler vardır.

  • Yapılan indirmler ( Kaç ay indirim yapıldığı)
  • Aktivasyon ücreti
  • Başvuru Bedeli
  • Devlete ödenen vergiler
  • Bağlantı bedeli

Ayrıca telsiz kullanım bedeli ve kalan cihaz taksitleri son faturanıza yansıtılarak sizden talep edilir. Eğer hattınızı taşımak yada kapatmak istiyorsanız cayma bedeli mutlaka ayrıntılı olarak öğrenmeniz gerekmektedir.

Türk Telekom Taahhüt Süresi Nasıl Öğrenilir

Türk Telekom cayma bedeli en iyi öğrenebileceğiniz yöntemlerden biri direk müşteri hizmetleri aramak yada online işlemler üzerinden tariflerim kısmında başlangıç ve bitiş tarihini net olarak öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt İptal Cezası

Türk telekom taahhüt bozma yani cayma bedeli cezası aslında size verilen indirimlerin geri talep edilmesidir. Eğer taahhüt süreniz çok az kaldı ise iptal etmek yerine beklemek daha mantıklıdır. Cayma bedeli kullandığınız süreye bağlı olarak fazla çıkabileceği için hattınızı taşımadan önce ayrıntılı bilgi için müşteri hizmetlerini mutlaka arayıp bilgi almanız gereklidir.

Türk Telekom cayma bedeli asla taksitlendirme yapılmaz. Sonradan sürpriz fatura ile karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka hattınızı taşımadan önce iyice düşüp karar vermeniz gereklidir.

Sizlere bu yazımızda Türk Telekom taahhüt bedeli sorgulama ve cayma bedeli hakkında bilgi vermeye çalıştım Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Ben vodafondan Türk Telekom a geçtim pişman oldum vodafona tekrar geçmek istiyorum ama cayma bedeli ne kadar olur acaba

  2. Ben internetten cayma bedelinin ne kadar olduğunu ogrenebilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu