reklam
Türk Telekom

Numara Taşıma Sonrası Türk Telekom Hattı Ne Zaman Açılır?

Numara Taşıma Sonrası Türk Telekom Hattı Ne Zaman Açılır? Uygun paket ve kampanyaları takip edenler numara taşıma işlemleri ile bir çok avantaja sahip olmaktadır. Türk Telekom, Türkiye’de en çok kullanılan operatörlerden biridir. Bu nedenle hat alındığında ya da başka bir operatörden geçiş yapıldığında en çok merak dilen konu Türk Telekom hattı ne zaman açılır? Sorusu olmuştur.

Eğer hattınızı Türk Telekom operatörüne geçirmek isterseniz bir Türk Telekom mağazasına gidip işlemleri başlatabilirsiniz. Online olarak taşıma işlemi ya da müşteri hizmetleri üzerinden de taşıma işlemleri yapabilirsiniz. Türk Telekom hattı ne zaman açılı? Sorusunun adım adım cevabı ise;

Numara Taşıma Sonrası Türk Telekom Hattı Ne Zaman Açılır?

Türk Telekom hattı numara taşımaya dair her hangi bir engeli yoksa 48 saat içerisinde hattınız açılır. Türk Telekom hat taşıma işlemi tamamlandığında sırası ile hat taşıma bilgileri ve tarife bilgileri SMS olarak bildirilir.

  1. İlk etapta, Türk Telekom hattınızı taşımak isterseniz bunun için nüfus cüzdanınıza ihtiyaç olacaktır. Bu nedenle her hangi bir Türk Telekom mağazasına gittiğinizde nüfus cüzdanınızı yanınıza almanız gerekir. Burada verilecek formu eksiksiz ve hatasız doldurmanız gerekir.
  2. Başvuru yaptıktan sonra, 48 saat içinde doldurduğunuz form ve kişisel bilgileriz sistem tarafından kontrol edilir.
  3. Akabinde kullandığınız diğer operatörde taşınmanıza engel olabilecek durumlar varsa tüm bunların kontrolleri sağlanır.
  4. Tüm kontroller yapıldıktan sonra, eğer hattınızı taşımanıza bir engel yok ise 48 saat içinde hattınız sinyal almaya başlayacaktır.

Türk Telekom Selfy 1 GB Hediye İnternet

Kapanan Türk Telekom Hat Nasıl Açılır? 

Kapanan hat nasıl açılır? Türk Telekom hatları için sorulan bu soru daha çok borcundan dolayı sınırlanmış veya kapatılmış hatlar içindir. Zamanında borcu ödenmeyen hatlar kısıtlamaya alınır, burada dışarıdan gelen çağrılara cevap verebilirsiniz. Fakat kendiniz arama yapamazsınız, hattınızın tekrar açılması için mevcut borcunuzu ve faturaya yansıyan gecikme bedelini ödemeniz gerekir. Ödemeyi yaptıktan sonra hattınız kullanıma açılacaktır.

Borcundan dolayı kapatılmış olan Türk Telekom hattı borcu ödendikten sonra en geç 1 saat içerisinde otomatik olarak açılmaktadır. Eğer borcunuzu ödemeniz halinde halen hattınız aktif olmadıysa müşteri hizmetlerini aramanız gereklidir.

Sizlere bu yazımızda Türk Telekom ne zaman açılır sorusuna cevap vermeye çalıştık. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

 

Numaramı Türk Telekom a Taşıdım Hattım Aynı Gün Açılır mı?

Numara taşıma işlemi sonrası hattınız 48 saat içerisinde aktifleşecektir.

Türk Telekom Hattım Kapandı Ne Yapmalıyım?

Mevcut borç ve gecikme bedeli ödendikten sonra yaklaşık 1 saat içerisinde hattınız aktifleşecektir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

7 Yorum

  1. Türk Telekom hattını taşiyali nerdeyse 10gun oldu hala açilmadi neden bukadar yavaş ilerliyor sistem

  2. Vodafone dan türk telekoma geçtim (yani öyle sanıyorum ben)Pazartesi simkart elime ulaştı. Ama 3 gün geçti hattım hâlâ açılmadı.

  3. Ben internetden başvuru yaptım cuma günü hattım geldi kargoyla ama acılmadı

  4. Türk telekom hat açma işlemi çok yavaş bu çağda çok ilkel hareket ediyorlar İnternet üzerinden işlem yapma menüsü ise içler acısı tam bir zavallılık örneği yazık faturalı bir hattı açmak bu kadar zor olmasa gerek türk telekom mobil konusunda tam bir zavallı

  5. Turkcell hattan türk telekoma geçiş yaptım cuma mesai saati içerisinde işlem yapıldı ama halen 48 saat geçmesine rağmen hattım açılmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu