reklam
Türk Telekom

Avea Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Avea fatura ödeme tarihi geçerse ne olur sorusu faturasını geç ödeye yada ödeme zorluk yaşayan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan biridir.

Türk Telekom eski  adı ile Avea fatura son ödeme günü ve fatura kesim tarihi tüm abonelere e-posta yada SMS bildirilmektedir. Türk Telekom fatura kesim tarihinde ödeyeceğiniz toplam borç belirlenir ve size bilgilendirme mesajı gönderilir. Fatura kesin tarihi fatura son ödeme tarihi arasında genelde 15 günlük bir zaman dilimi bulunmaktadır.

Ekonomik sebepler yada işsizlik gibi durumlara bağla olarak faturasını ödemekte zorlanan bir çok Türk Telekom fatura ödeme tarihi geçerse ne olur ve Türk Telekom fatura ödenmezse kaç günde kapanır sorusunu sormaktadır.

Türk Telekom Fatura Ödeme Tarihi Nedir

Türk Telekom mobil fatura son ödeme tarihi hattınıza ait borçların hesap kesim tarihinde belirlendikten sonra size bildirildiği tarih deki ödeme günüdür.  Fatura hesap kesin tarihi ve fatura son ödeme tarihi kesinlikle karıştırılmamalıdır. Fatura kesim tarihinden sonra faturanın son ödeme gününe kadar ortalama olarak 15 günlük bir zaman dilimi bulunmaktadır.

Size sms yada e-posta ile fatura son ödeme günü bildirilir ve son ödeme gününe kadar her hangi bir kısıtlama yada engelleme ile karşılaşamadan iletişim halinde kalırsanız.

Son ödeme günü geldiği halinde her hangi bir ödeme yapılmadığınızda ise tekrar bilgilendirme mesajı gönderilir ve sizden geçin ödemeyi yapmanız talep edilir.

Avea Mobil Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Neler Olur

Türk Telekom diğer adı ile avea fatura son ödeme tarihi geldiği halde ödeme yapılmadığınızda sizi ek 1 haftalık bir zaman verilir. Son ödeme tarihinden itibaren 1 hafta içerisinde ödeme yapılmadığınızda borç gecikmeye girer ve hattınıza kısıtlama gelir.

Türk Telekom hattınıza kısıtlama geldikten sonra siz kimseyi arayamaz ve sms atamazsınız ancak sizi arayanlar size ulaşabilir.

Son ödeme tarihinden sonrası 1 hafta içerisinde ödeme yapılmadığında hattınız  3 günlük bir kısıtlama zamanı içerisinde halen ödeme yapılmadığında hattınız tamamen aramalara kapatılır ve sizi arayanlar artık size ulaşamaz. Eğer 1 ay içerisinde borcunuzu ödemezseniz fatura borcundan dolayı icraya verilirsiniz.

Avea Telefon Faturası Ödenmezse Kaç Günde Kapanır

Son ödeme tarihi 1 hafta geçen fatura borcu bulunana Türk Telekom müşterisinin hattına kısıtlama gelir ve ek olarak 3 gün içerisinde borç ödenmediğinde hat kullanıma kapatılır ve sizi arayanlar artık size ulaşamazlar. Arama yapıldığında bu hat servis dışıdır uyarısı veriyorsa hat borcundan dolayı kapatılmıştır.

Türk Telekom fatura ödemesi yapılmadığında hat kısıtlamaya girer. Hattınızdan arama yada SMS gönderimi yapamazsınız. Halen ödeme yapılmadığında hatta ait borcu için yasal yollardan tahsil edilir.

Türk Telekom Fatura Ödeme Tarihinden Kaç Gün Sonra Hat Kapanır

Türk Telekom faturası borcun son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içerisinde kapanır. Son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içerisinde borç ödenmediğinde hattınız ilk olarak kısıtlanır ve kapatılır.

türk telekom fatura ödenmezse

Avea Fatura Borcu Ödenmezse Ne Olur 2022

Türk Telekom mobil hat fatura ödemesi son ödeme tarihinde yapılmadığında son ödeme tarihinden itibaren size ek bir hafta süre verilir. 7 gün içerisinde ödenmeyen borç nedeniyle hattınız giden aramalara kapatılır. Eğer giden aramaya kapatılan hattın borcu 3 gün içerisinde ödenmezse hat gelen aramalara da kapatılır ve sizi arayanlar size ulaşamazlar.

Türk Telekom Fatura Açma Kapma Bedeli Ne Kadar

Türk Telekom fatura son ödeme tarihi geçtikten sonra halen ödeme yapılmadığında hattınız kapatılırsa sizden hat açma ve kapama bedeli tahsil edilir. Türk Telekom faturalı hat açma kapama bedeli ise 35 TL dir. Bu ödeme ve gecikme faizi bir sonraki faturanıza yansıtılır.

Ocak 2022 fatura dönemi itibari ile son ödeme tarihi geçmiş faturalara, gecikme faizi son ödeme tarihinden itibaren aylık %1,6 oranında, günlük %0,0533 oranında uygulanacaktır.​

Herkes faturasını düzenli ödemek ister ancak yaşanan ekonomik durumlar ve işsizlik bir çok kişinin bazı sorunlar yaşamasına neden olmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Türk Telekom Fatura Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? ve Türk Telekom fatura ödenmezse ne olur? sorusuna cevap vermeye çalıştık aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu