Reklam
Teknoloji Haberleri

Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor (ÇÖZÜLDÜ)

Telefonum kendine kendine kapanıyor sorunu neredeyse bir çok kişinin yaşadığı sorunların başında gelmektedir. Belli aralıklarla ortaya çıkan Telefonum kendiliğinden kapanıyor, Telefon durduk yere kapanıyor ve Telefonum kendi kendine kapanıp açılıyor soru için sizlere bu yazımızda neler yapmanız gerektiğini anlatmaya çalışacağım.

Telefonda görüşme yaparken, sosyal medya gezerken yada video izlerken bir anda kapanan telefon en keyif kaçırdığı gibi bazen önemli ilerinde aksamasına neden olabilmektedir. Çoğu zaman Teknik servis göndermek bir çok kişinin tercih ettiği yollardan biri olmasına karşın uzun zaman telefonsuz kalmak istemiyorsanız sizlere vereceğim kolay yollar ile telefon kapanmasına çözüm bulabilirsiniz.

Hem ANDROİD ve IOS telefon modeline sahip olan çoğu telefonda yaşanan Telefon kendi kendine kapanması nedenler ve çözüm öneriler yazımızda.

Telefon Neden Kendi Kendine Kapanır?

Gelişen teknoloji ile beraber hayatımızın bir parça olan telefon artık donanımsal olarak çok iyi noktalara gelmiştir. Telefonun ısınması çok uzun süre kullanmak yada oyun oynamak bazen telefonun donmasına yada kapanmasına neden olmaktadır.

Eğer telefonunuz ara ara kendiliğinden açılıp kapanıyorsa ilk bakmanız gereken telefonun sürümünün güncel olup olmadığıdır. Yazılım güncellemesi telefonunuzun kapanmasına çözüm olabilir.

Telefonun yazılımı kontrol etmek için Android kullanıcıları Ayarlar/Telefon Hakkında/Sistem Güncelleme adımlarını takip ederek yazılım güncellemesine bakabilirler. İOS kullanıcıları ise  Ayarlar/Genel/Yazılım Güncelleme adımı takip ederek son sürümü kullandıklarından emin olmalıdır.

Yangın olarak telefonun kendi kendine kapanması sebepleri se;

 • Telefonun bil seviyesi düştüğünde bu hatayı veriyorsa mutlaka tam şarj edin yada batarya değişikliği yapın
 • Telefonunuz çok darbe alıyorsa yada düşmüşse kapanmasına neden olabilir
 • Telefonu düzensiz şarj etmek çok fazla şarjda tutmak telefonun kapanmasına neden olur
 • Telefonunuzu devamlı güncel sürümde kullanmamak
 • Kullanmadığınız ve bilmediğiniz uygulamaları telefondan silin
 • Telefonun aşırı ısınması
 • Batarya yerinden çıkarılıyorsa gevşemesi telefonun kapanmasına neden olur
 • Telefonda çok fazla resim ve video telefonun kasmasına neden olur ve kapanır
 • Telefonda çok fazla oyun oynamak ve video izlemek

Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor ve Açılmıyor

Telefon kendi kendine kapanıyor ve açılmıyorsa telefonu bataryasını çıkarmak ve belli bir süre beklemeniz gereklidir. Genelde çok fazla ısına ve batarya ömrü bitmiş telefonlarda yaşanan bir sorundur. Genelde kapanan ve açılmada zorlanan telefonlarda güç düğmesine çok fazla basılması güç düğmesinin bozulmasına neden olur. Telefonu açmak için güç düğmesine sert basmak telefonun zor açılmasına yada hiç açılmamasına neden olur.

Telefonum Kendine Kapanıyor Ne Yapmalıyım

telefonum kendi kendine kapanıyor ne yapmalıyım diyorsanız ilk denemeniz gereken yollardan biri telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmektir. Fabrika ayarlarına geri döndürmek telefondaki tüm verileri sileceğinden etkli bir yöntemdir. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmeden önce mutlaka telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın.

Telefonum kendi kendine kapanıyor çözüm önerileri ise;

 • Bilmediğiniz uygulamaları kontrol ederek telefondan silin
 • Kötü amaçlı yazılım ve virüs kontrolü yapılmalıdır
 • İphone bozuk yazılım kontrolü yapılmalı ve telefon sürümü güncellenmelidir
 • Aşırı ısınma ve batarya şişmesi kapanma nedenir
 • Gevşek pil varsa değiştirilmelidir

Yukarıda yöntemleri uygulamanız halinde halen telefon kendiliğinde kapanıp açılıyor yada açılmıyorsa mutlaka teknik servise göndermenizde yarar vardır. Telefonum kendiliğinden kapanıyor hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Telefonum kendi kendine kapanıyor bide sarj olunca telefon ısınıyor kapanıyor çözümü ne acaba

 2. Telefon samsung j7 pro 2 kere ekran değişimi oldu 3,4 senelik cihaz, telefon yaklaşık bir aya yakın kendiliğinden kapanıyor ama açılmıyor güç düğmesi ve ses açma düğmelerine aynı anda basıldığında açılıyo ama bu seferde talkback uygulamasına dönüyor her işlem için ekranı 2 tıklama gerekiyo ayarlar bölümüne gelip talkback kapatınca normale dönüyor ama belirsiz Bi süre sonra tekrar kapanıyor acaba neden yardımcı olur sanız sevinirim

 3. Herhangi bir bildirim geldiğinde telefonumun ekranı kapanıyor tamamen kapanmıyor mavi değil de lacivert ekran veriyor sonra kapatıp açıyorum düzeliyor çok fazla şey takip ediyorum az önce fotoğrafları yedekleyip sildim işe yaramadı yedekleyip format atacağım belki işe yarar işe yaramazsa ne yapacağım

 4. telefon markası: gm discovery 1
  BENİM TELEFONUMU ELİME ALIP EN FAZLA 30 DK KULLANIYORUM ONDAN SONRA KAPANIYOR BATARYASINI SÖKÜP TAKIYORUM ,SD VE SİM KARTI SÖKÜYORUM,HARD RESET YAPIYORUM… DAHA SONRA Bİ KENARDA DURURKEN Bİ GELİYORUM GÜÇ DÜĞMESİNE BASILI TUTUYORUM NORMAL Bİ ŞEKİLDE AÇILIYOR.
  BU DÖNGÜ BU ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR
  BATARYAYI ÇIKARIP TAKTIĞIMDA ŞARJ AYNI (İŞTE 50 DE KAPANDIYSA 50 DEN DEVAM EDİYOR) ŞARJI DÜZENLİ GİDİYOR BATARYAYI DEĞİŞTİRELİ 8-9 AY OLDU
  BEN BATARYADA SIKINTI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM
  YUKARIDA SİTEDE YAZILANLARI YAPTIM BENİM TELEFON GENE AYNI
  lütfen bi çözüm bulun yardım edin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu