reklam
Teknoloji Haberleri

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim?

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Çözüldü

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim; Karşı taraftan gelen aramaları kimi zaman göremeyebiliriz. Peki gelen aramaları nasıl görebiliriz? Teknoloji çağında olduğumuz için hemen hemen hepimizin akıllı telefonları mevcuttur. Hemen hepimizin cebinde cep telefonu olmakla birlikte, çevremizle olan iletişimimiz de gün geçtikçe artıyor. Biz de yoğun zamanlarda Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim? sorunuza cevap veriyoruz.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim?

İletişim çağında olduğumuz bir gerçek olmakla birlikte artık herkesin anında ulaşılabilir olması büyük önem taşıyor. Tam da bu sebepten dolayı telefonda birisiyle konuşurken; hatta telefonumuz kapalı olsa bile bizi kimin aradığını bilmek ve geri dönüş yapmak istiyoruz. Biz de senin için hazırladığımız bu yazımızda telefonla konuşurken gelen aramayı görmek için yapman gerekenleri adım adım anlatıyoruz.

Eğer sen de yoğun bir zaman geçiriyorsan ve telefonla çok fazla zaman geçiriyorsan; Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim? sorusunu merak edebilirsin. Kimi zaman kullandığın GSM operatörüne göre numara yönlendirme yapmak için Turkcell Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Nasıl İptal Edilir?, Türk Telekom Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Nasıl İptal Edilir? ya da Vodafone Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Nasıl İptal Edilir? araştırıyor olabilirsin. Ancak yine de telefonla birisiyle konuşurken, aynı anda seni kimin aradığını da görmek istersin.

Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Görme Çözüldü

olsan da iş temponuz varsa ve birçok işinizi telefon üzerinden gerçekleştiriyorsanız her an ulaşılabilir olmak sizin için ekstra önemli olmalı. Ya da sevdiğiniz insanlara çok düşkünseniz ve her ihtiyaçları olduğunda size ulaşabilsinler istiyorsanız yine onlara sadece bir telefon uzaklığında olmak isteyebilirsiniz. Peki ama ya o önemli arama geldiğinde siz o anda başka birisiyle konuşuyorsanız?

İşte bu durumda birçok kişi telefonu meşgul olsa dahi arayan numaraları görmek ve görüşmenin akabinde arayan kişiye geri dönüş yapmak ister. Eğer siz de bu düşüncedeyseniz rahat olun; telefon meşgulken arayanı görme mümkün.

iphone'larda neden iki farklı arama cevaplama ekranı var?

Çağrı Bekletme Nedir? Nasıl Yapılır?

Telefonla çok fazla kişiyle konuşanlar, pek çok zaman üst üste çağrılar gelir ve aynı anda kimlerin aradığını görmek istersin. Bu zamanda da çağrı bekletme özelliğini aktifleştirerek sen de telefonun meşgul olduğu sırada seni kimin aradığını görebilirsin. Bu sayede hem seni kimin aradığını anında öğrenebilir ve acil bir durumunda hemen cevap verebilirsin. Bunu yapmak için de sadece cep telefonunda birkaç ayar değiştirmen yeterli oluyor. Sen de telefonunun çağrı bekletme özelliğini aktif hale getirebilir ve meşgul iken seni arayanları görme şansına sahip olabilirsin.

Telefonla konuşurken gelen aramayı nasıl görebilirim diye merak ediyorsan, cep telefonunun çağrı bekletme özelliğini aktif tutabilir ve arayanları anında öğrenebilirsin. Eğer bu özelliği aktif hale getirmezsen, sen birisiyle konuşurken seni arayan kişiler sadece “aradığınız kişi şu an başka biriyle görüşüyor, lütfen hattan ayrılmayınız” şeklinde cevap alırlar ve senin ekranında herhangi bir bildirim görünmez. Bu sırada da senin asıl konuştuğun kişi de başka birinden sana çağrı geldiğine dair bir sinyal sesi duyacaktır.

Konuşma Yaparken Gelen 2’nci Aramayı Görme

Aynı anda 2 çağrı birden aldığın zaman, seni birisinin daha hatta beklediğine dair sinyal sesini alırsan, konuştuğun kişiyi beklemeye alarak diğer kişiye dönüş yapabilirsin. Ancak bunun için de cep telefonunun çağrı bekletme servisini aktif hale getirmen gerekiyor. Bunu yapmak için de önünde yapabileceğin iki farklı seçenek bulunuyor. Burada anlatacağımız yöntemler sayesinde çağrı bekletme servisini aktif hale getirebilirsin. Hem Android cihazlarda hem de iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda çağrı bekletme özelliğini açmak için yapman gerekenlerden bahsedeceğiz.

Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda çağrı bekletmeyi aktifleştirmek için ilk önce cep telefonun Rehber uygulamasını açtıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde “Daha Fazla” adındaki butona basman gerekiyor. Sonrasında da menü üzerinden Ayarlar seçeneğini açman gerekiyor. Ayarlar içerisinden de Diğer Ayarlar adında bir seçenek daha göreceksin. Bu seçeneğe tıkladığın zaman “Arama Bekletme” seçeneğini onaylayabilirsin. Böylece Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim? sorusuna Android cihazlar için cevap almış olacaksın.

Telefondan Wi-Fi Şifresi Öğrenme

Biriyle Konuşurken Başkasının Aradığını Görme

iOS cihazlar için de neredeyse Android cihazlarda yaptığın ayarlara benze ayarlar yapman gerekiyor. iPhone cihazlarında çağrı bekletme aktif etmek için ilk önce cep telefonunun “Ayarlar” menüsünü açman gerekiyor. Ayarlar menüsü içinde de “Telefon” ayarlarını açmalısın. Bu menü içerisinden “Arama Bekletme” seçeneğini seçerek istediğin özelliği aktif hale getirebilirsin. Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim? diye merak ediyorsan, bu özelliği aktifleştirdikten sonra istediğin aramaları görebileceksin. Bu sayede bir aramadayken sana ulaşmaya çalışan kişileri görebilir ve her zaman ulaşılabilir durumda olabilirsin.

Artık birisiyle telefonla konuşurken, arkadan seni kimin aradığını görmek ve acil bir aramaysa da hemen geri dönüş yapabilmek çok kolay. İstersen işletim sistemine göre yukarıda anlattığımız adımları takip edebilir; istersen de cep telefonunun arama kısmına basit bir kod yazarak yine bu özelliği aktif olarak kullanmaya başlayabilirsin. Hangi adımları takip edersen et, en sonunda Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim sorusuna cevap bulabilir ve istediğin gibi telefonda görüşürken arka taraftan seni arayan ikinci kişini kim olduğunu anında öğrenebilirsin.

İsimden Telefon Numarası Bulma – Öğrenme

Arama Bekletme Açma Nasıl Yapılır?

Arama bekletme özelliğini açmak için, hangi işletim sistemine sahip telefonu kullanırsan kullan, sadece cep telefonunun arama ekranın “*43#” yazarak arama tuşuna basman yeterli oluyor. Bu işlemi de yaparak yine çağrı bekletme özelliğin aktif olarak kullanmaya başlayabilirsin.

Sonrasında bu özelliği kapatmak istersen de yine aynı şekilde cep telefonunun arama ekranına gelerek “#43#” yazıp arama tuşuna basman yeterli oluyor.

 

Turkcell Konuşurken Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim?

*43# tuşlayıp çağrı bekletme özelliğini açabilirsiniz.

Çağrı Bekletme Özelliği Ücretli midir?

Ücretsizdir.

Iphone Arama Bekletme Kapalıysa Ne Olur?

Gelen arama meşgule düşer.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu