Reklam
Teknoloji Haberleri

Telefona Mesaj Gelmeme Sorunu (ÇÖZÜLDÜ)

Telefona Mesaj Gelmeme sorunu pek çok kişinin karşılaştığı sorun olarak karşımıza çıkıyor. SMS ayarları başta olmak üzere, şebeke ayarları ya da GSM operatörlerinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle Telefona mesaj gelmiyor. Bu sorun bazen mesaj atabildiğiniz halde mesaj alamamanız ya da tam tersi, mesaj atamadığınız halde mesaj alabilmeniz şeklinde görülebiliyor. Fakat bu problemi kolaylıkla halletmeniz mümkün. İlk olarak sorunun nereden kaynaklı olduğunu anlayabilmeniz için, hangi GSM şirketi abonesiyseniz o şirketin müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ederiz.

Telefona SMS Gelmeme Sorunu Çözümü

Bunun yanı sıra, GSM şirketini aramadan sizin kendinizin de çözebileceği bir sorun olabilir. Aşağıda bahsedilen yöntemleri deneyerek, telefona mesaj gelmiyor problemini ortadan kaldırabilirsiniz;

  • İlk olarak; kullandığınız operatörü resetleyebilirsiniz. Bunun için *#*#4636#*#* tuşlamanız gerekmektedir. Bu tuşlara basmanızın ardından karşınıza gelecek olan özel menüden SMSC seçeneğine tıklayın ve yenile tuşuna basın.
  • Bir başka çözüm yolu; Mesajlar bölümüne girin, sonrasında mesaj ayarları> metin mesajları> varsayılan tercihler> mesaj merkezi numarası bölümüne gelin ve bu numara doğru mu değil mi kontrol edin.
  • Telefon mesaj kutusunun tamamen dolu olması da mesaj gelmeme sorununa neden olabilmektedir. Bu nedenle SMS kutunuzu düzenli bir şekilde boşaltmayı ihmal etmeyin.

Türk Telekom Telefona Mesaj Gelmeme Sorunu

Türk Telekom mesaj gelmeme sorunu yaşıyorsanız, kişi listenizde e-posta adres bilgisi de yer almakta olan kişilere SMS göndermeyi istediğimiz zaman mutlaka GSM numaralarının seçili olması özelliğine dikkat edin. Eğer bu özelliği düzeltmiş olmanıza rağmen hala SMS almama sorunu yaşıyorsanız, Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak destek isteyebilirsiniz.

Vodafone Telefona Mesaj Gelmeme Sorunu

Vodafone Telefona Mesaj Gelmeme Sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız, SMS servisinizin kapalı olma ihtimali yüksektir. Bu sorunu anlamak için;

  • Telefonunuzun uygulamalar kısmına girin,
  • Uygulamalar bölümünden Mesajlar seçeneğine tıklayın,
  • Görüntülenmekte olan mesaj merkez numarasında +905429800033 yazdığına emin olun.

Turkcell Telefona Mesaj Gelmeme Sorunu

Turkcell Telefona Mesaj Gelmeme Sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız, SMS ayarlarında bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir;

  • Telefonunuzun menü bölümünden iletiler seçeneğine tıklayın,
  • İletilere girmenizin ardından sağ üst köşede yer almakta olan Ayarlar seçeneğine tıklayın,
  • Karşınıza çıkacak olan sayfada Metin İletileri (SMS) seçeneğine tıklayın,
  • Açılacak olan bildirimlerden Servis Merkezi numarasının +05329010000 şeklinde olduğundan emin olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu