reklam
Teknoloji Haberleri

SMS İle Findeks Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama

SMS İle Findeks Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama; Findeks kredi notunu merak edenler bu işlemi sms ile öğrenip öğrenemeyeceğini merak etmektedirler. Bankalar, katılım bankaları da dâhil olmak üzere kişilere kredi veya finansman sağlamak üzere kişinin Findeks kredi puanına bakmaktadırlar. Findeks kredi notu, kişilerin daha önce kredi çekip çekmediklerine bağlı olarak ya da kredi kartı kullanımı ve bu borçlara yönelik ödemeleri esas alınarak hesaplanan bir nottur.

Kredi notu sadece kredi kullanırken değil cep telefonu alırken ev ve araba kiralarken ya da herhangi bir eşya alınırken önemli bir referans olarak değerlendirilmektedir. Kişilerin borçlarını ödeme olasılıklarını tahmin etmek için hesaplanan bir not olan Findeks kredi notu, 1 ile 1900 puan arasında değişmektedir. Bu puanlamada en riskli puan 1 iken, en az riskli puan ise 1900’dür. Puanın yüksek olmasına bağlı olarak bankalar, kişiye kredi kartı vermede ya da kredi sağlamada kolaylıklar sağlamaktadır.

Findeks Kredi Notunu SMS ile Öğrenme

Findeks kredi notu sadece bankalar değil diğer finansal kurumlar, reel sektör ve şahısların referans aldıkları finansal bir karne olarak da ifade edilebilir. Findeks kredi notu düşük olan müşterilere, bankalar kredi kartı veya kredi vermekte tereddütlü davranmaktadırlar. Kişinin daha önce kullandığı krediler ya da finansmanlar ve kredi kartı borcunun düzenli ödenip ödenmediği esas alınarak hesaplanan Findeks kredi notunun yüksek olması halinde bankalar rahatlıkla kredi ya da finansman sağlamaktadırlar. Aksi takdirde kişinin daha önceki borçlarını ödememesi hali gibi olumsuz durumlar göz önünde bulundurularak kredi verilmemektedir.

Findeks Kredi Notunu Etkileyen Faktörler

  • Mevcut borç durumu,
  • Yeni alınan krediler,
  • Kredi kullanım oranı,
  • Bireysel kredi veya Kredi ödeme durumu
  • Diğer faktörler esas alınarak

kredi notu hesaplanır ve bu faktörler içerisinde en fazla kredi notunu etkileyen faktörler ise bireysel kredi veya kredi kartı ödeme alışkanlıklarıdır.

Bedava Kredi Kartı Numaraları

Findeks Kredi Notunun Öğrenilmesinin Yolları

Findeks kredi notu E-devlet üzerinden, operatörler üzerinden ya da bankaya başvurarak öğrenilebilir. Kredi notunu öğrenmek için bir çok yöntem bulunmaktadır. Ücretli ve ücretsiz olarak Kredi notu öğrenebilirsiniz.

SMS ile Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır

Telefondan SMS ile kredi notu sorgulama işleminde tüm operatörlerde 1122’ye sms gönderilmesi gerekmektedir. Hangi operatörde olursanız olun  TC Kimlik Numaranız ve Doğum Yılınızı aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye kısa mesaj göndermeniz gereklidir. Gelen mesaja göre kredi notunuzun iyi, kötü, çok iyi seviyede olduğu size bildirilecektir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri için 9 TL sorgulama ücreti aşınacaktır.

Findeks Kredi Notunu SMS İle Öğrenilmesi

Vatandaşların hayatlarında kolaylık sağlamak amacıyla, teknolojinin imkânlarından faydalanarak 2018 yılından itibaren tüm operatörler üzerinden gönderilecek bir SMS ile Findeks kredi notu sorgulama imkânı getirilmiştir. Vodafone, Turkcell, Avea operatörleri üzerine gayet basit bir şekilde Findeks kredi notu öğrenilebilmektedir. Ancak bu sorgulama karşılığında belli bir ücret alınmaktadır.

SMS İle Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

SMS ile Findeks kredi notunu öğrenmek gayet kolaydır. Operatörlere bağlı olarak SMS içeriğindeki bilgiler değişkenlik göstermektedir. Örneğin Avea operatörüne sahip kişiler T.C. kimlik numarası ve doğum yılı bilgilerini aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye SMS göndermeleri yeterli olacaktır. Türk Telekom’da ise T.C. kimlik numarası mesaj içeriğine yazılarak 1122’ye gönderilmesi yeterlidir. Vodafone operatöründe ise T.C. kimlik numarası ve doğum yılı bilgileri arasında bir boşluk bırakılacak şekilde mesaj içeriğinse yazılıp, 1122’ye gönderilmesi ile Findeks kredi notu öğrenilebilir. Her bir operatör bu işlemi farklı ücretler karşılığında sunmaktadır.

Mesaj İle Kredi Notu Öğrenme Turkcell

Turkcell hat sahipleri SMS ile kredi notu öğrenmeleri oldukça kolaydır. Hattınızda TC kimlik numaraları ve doğum yılını, aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye mesaj olarak göndermeniz yeterlidir. Kredi notu bilgileriniz cep telefonunuza gelecektir.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme Vodafone

Vodafone hat sahipleri mesaj atarak kredi notu bilgilerini öğrenebilir. Kredi notunuzu öğrenmek için telefonunuzun mesaj kısmına T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra boşluk bırakarak doğum yılınızı yazarak 1122 kısa mesaj atmanız yeterli kredi notu bilgileriniz anında cep telefonunuza gelecektir.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme Türk Telekom

SMS ile findeks kredi notunu sorgulatmak isteyen Türk Telekom aboneleri cep telefonlarından T.C. kimlik numaralarını mesaj olarak 1122 göndermeleri yeterlidir. Findekx kredi notu bilgileriniz ayrıntılı olarak telefonunuza gelecektir.

Sizlere bu yazımızda SMS İle Findeks Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama ve Mesaj ile kredi sorgulama hakkında bilgi vermeye çalıştım aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

SMS ile Kredi Notu Sorgulama Kaç TL?

Kredini notunuzu öğrenmek için mesaj ücreti 9 TL’dir.

SMS İle Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi aralarında boşluk olacak şekilde mesaj kısmına yazıp 1122’ye gönderebilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu