reklam
Teknoloji Haberleri

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır? Tüm dünyada severek oynanan PUBG, ülkemizde de ilgiyle takip edilmektedir. Oyun denince akla ilk gelen ve hemen hemen herkesin oynadığı PUBG Mobile dır. Konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. PUBG Mobile piyasaya çıktığından bu yana fazlasıyla popülerlik kazanmış bir oyun. İnsanlar oyundan daha iyi verim alabilmek için ve bilgisayarının zorlamamak için internete girerek oyunla ilgili bilgi arıyorlar. Ama araştırma yapanlar en çok ilgilendiği şey PUBG mobile 4 parmak ayarı ile kıyaslama yapıldığında neden diğer ayarların 4 parmak ayarı kadar iyi olmadığını merak ediyorlar.

Yazımızın devamında 4 parmak ayarıyla neden oyunda daha rahata ve iyi performans sergileyebileceğinize ve başparmak oynanışının 4 parmak ayarından daha etkisiz olduğuna değineceğiz. Bunun ardından oyundaki 4 parmak ayarı nasıl yapılıyor ve nasıl ayarlanıyor bunu sizlerle paylaşacağız. Size 4 başparmak ayarı ile iyi performans sergileyemiyor ve 4 parmak ayarını merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızda fayda var.

PUBG Mobile Hile Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır?

Pubg Mobile oynarken halen başparmak ayarı ile oyuna devam diyorsanız anlattıklarımızı kolayca anlayabileceksiniz. Eğer oyunu başparmak kullanarak oynuyorsanız, 1. Başparmak İleriye geriye sağa ve sola hareketleri için kullanılıyor. 2. Başparmak ise kameranın açısında değişiklik yapmak ve nişan alarak ateş edebilmek için kullanılıyor. Başparmak ayarı ile aynı anda birçok fonksiyonu yerine getiremezsiniz. Başparmak ile oynayan bir kişinin ateş sırasında sağa sola hareket etmek ve zıplamak gibi fonksiyonları yerine getirmesi oldukça zor bir durum. Ama PUBG Mobile 4 Parmak ayarı kullanan bir oyuncu başparmak kullanıcısından daha rahat ve hareketli olarak oynayabilir.

PUBG Mobile 4 Parmak mı 3 Parmak mı?

Bu soruya cevap vermek oldukça zor. Çünkü sorunun cevabı tamamen size bağlı. Parmağınızın büyüklüğü, telefonunuzun ekran büyüklüğü ve parmaklarınızın ne kadar esnek olduğu gibi faktörlere göre bu soruya cevap verebilirsiniz. Eğer parmaklarınız kısaysa ve küçük ekranlı bir cihaza sahipseniz 3 parmak ayarı sizin için daha kullanışlı olacaktır. Eğer tam tersi bir durum yani uzun parmaklara sahipseniz ve ekran boyutunuz büyükse PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı tam size göre olabilir. 4 parmak ayarı genellikle ateş etme, nişan alma, çömelme, koşma, eğilme gibi birden çok parametreye erişim sağlamak isteyeneler için daha iyidir. Eğer çok kontrole erişim sağlayarak oynamak istiyorsanız 4 parmak ayarı ile oynamanız daha rahat bir oyun sergilemenizi sağlar.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları Kodu

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Neden Daha İyidir?

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı diğer ayarlara göre daha çok benimseniyor. Bunun nedeni oyuncuların 4 parmak ayarı ile daha iyi performans verilmesiyle alakalı. 4 parmak ayarını kullanırken 2 parmak nişan ve ateş alma butonları üzerinde diğer 2 parmağınız ise hareket ve kamere açıcı değiştirme için kullanılıyor. Eğer sizde ateş ederken, nişan alırken, hareket ederken, kamere açısının değiştirirken, koşarken ve atlarken daha rahat ve iyi bir performans vermek istiyorsanız 4 parmak ayarını uygulayarak bunu yapabilirsiniz.

PUBG Mobile 4 parmak ayarını yaptıktan sonra zamanla oyundaki performansınızın artışa geçtiğini gözlemleyebilirsiniz. Oyunu oynayan bütün profesyonel oyuncular 4 parmak ayarını kullanıyor. Buda 4 parmak ayarını kullanarak aslında ne kadar iyi performans sergileyebileceğinizi gösteriyor. 4 parmak ayarının kurulumu rahttır, bu ayarla aynı anda dört tarafınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz. 4 parmak ayarı ile diğer ayarlara nazaran çok daha hızlı hareket edersiniz. Bu ayarın dezavantajı ise 4 parmak ayarını kullanarak ustalaşmanın zor olması ve elleriniz ekranda daha çok alan kaplayacağından dolayı telefonunuzun kenarlarını göremeyecek olmanızdır.

pubg mobile 2.2 güncellemesi yayınlandı! i̇şte yenilikler - tamindir

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarına Nasıl Geçilir?

Eğer 3 parmak ayarından 4 parmak ayarına geçtiyseniz ilk oynayacağınız haritanın Erangel olmasını öneriyoruz. Bunun nedeni ise PUBG Mobile 4 parmak ayarı alışırken birkaç gün performansınızda moral bozucu düşüler yaşatabilir. Takımlı ölüm oyunu moduna girerek tek başınıza antrenman yapabilirsiniz. 4 parmak ayarının basit seviyede kullanmayı öğrendiyseniz, düzeni ileri seviyeye yükseltebilirsiniz. Peki ayarlamalar nasıl yapılır.

 1. İlk olarak oyundaki ayarlar bölümüne girin.
 2. Sağda bulunana Butonları özelleştir e tıklayın, ardından özelleştir butonuna tıklayın.
 3. Kendinize uygun 4 parmak düzenini oluşturun.

Ayarlamalarınızı yaparken basit ve kullanışlı yapmanızı öneriyoruz. 4 parmak düzenini kullanarak birkaç günde nasıl 4 parmak kontrol yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Adımları tamamladıktan sonra ayarlarınızı kaydedip oyuna dönebilirsiniz.

Kafa Topu 2 Bedava Hesaplar

PUBG Mobile 4 Parmak Ayarı Kodu Nasıl Yapılır 2023

PUBG mobile oynarken kendinize uygun olan 4 parmak kontrolüne geçince denemeler yaparak kendinize uygun ayarları kaydedebilirsiniz. Ama ayarları yapmak yerine 4 parmak kodu arıyorsanız doğru yerdesiniz. Size çoğu oyuncu tarafından kullanılan en iyi 3 PUBG Mobile 4 parmak ayarı kodu paylaşacağız. Bu kodlar piyasadaki en popüler kodlardır:

 1. Kod: 6974-6998-1946-2820-026
 2. Kod: 6960-4897-8808-0654-298
 3. Kod: 6960-4897-8808-0564-299

Eğer oyunda 4 parmak kodlarını nasıl ayarlayacağınız hakkında bilginiz yoksa aşağıdaki adımları izlemenizi öneriyoruz.

 1. İlk önce Ayarlar bölümüne giriyoruz
 2. Ardından butonları özelleştir ve özelleştir butonuna tıklıyoruz.
 3. Üst tarafa da bulunan Plan 1 butonuna tıklıyoruz.
 4. Karşımıza gelen ekrandan ara yönetimi butonuna tıklıyoruz.
 5. Son adım olarak size vermiş olduğumuz kodlardan istediğinizi boş alana yapıştırarak ayarlarınızı kaydedip oyuna devam edebilirsiniz.

Kodu girdikten sonra buton ayarlarınız otomatik olarak yapılacak ve manuel ayarlama yapmanıza gerek kalmayacak. Manuel olarak ayarlama yapmak istemiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yazımızda PUBG Mobile 4 parmak ayarı kodu nasıl yapılır konusunda değinmeye çalıştık. İsterseniz yazımızda bulunana manuel ayarlamayı yapın isterseniz verdiğimiz kodları girerek otomatik olarak ayarlayın. 4 parmak ayarını kullanmaya başladıktan bir süre sonra oyundaki performansınızın arttığını gözlemleyeceksiniz. Umarız size yardımcı olabilmişizdir. İyi Oyunlar.

Bedava Steam Cüzdan Kodları (YENİ LİSTE)

 

PUBG Mobile Ayarlar Kısmı Nasıl Açılır?

Oyuna girerek sağ üst kısımda yer alan ayarlar sekmesine tıklayabilirsiniz.

PUBG Oyununu Oynamak İçin Ortalama Kaç FPS Olmalıdır?

Oyunu akıcı oynamanız için ortalama 90 FPS olması yeterlidir.

PUBG Oyun Oynama Yaş Sınırı Nedir?

En az 17 olmalıdır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

2 Yorum

  1. Abi banada 55 tl lik kod gonderirmisin lutfen cok ihtiyacim var email.adresim
   tokr6125

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu