reklam
Teknoloji Haberleri

Papara Nedir? Papara Güvenilir Mi? Yasal Mı?

Papara Nedir? Papara Güvenilir Mi? Yasal Mı? Ülkemizde gün geçtikçe müşteri sayısını artıran Papara aynı şekilde bir çok kişinin papara güvenli mi ve papara yasal mı sorusunu sormasına neden olmaktadır.

Teknojinin gelişmesi ile beraber hayatımıza giren papara internet üzerinden 7/24 para gönderip alma ve alışveriş yapmanızı sağlayan dijital cüzdanlardan biridir. Bir çok platformda ödeme alıp gönderme imkânı sunan Papara yurt için ve yurt dışı bir çok firma ve şirket ile anlaşması bulunmaktadır.

Özellikle paypal benzeri çalışma sistemi ile internet üzerinden ticaret yapan yada ürün alıp satanların ilk tercihi olan Papara’ın bir diğer özelliği ise EFT saati beklemeden hafta içi ve hafta sonu ödeme alıp yada gönderebilirsiniz. Para göndermek istediğiniz kişinin papara numarası, IBAN numarası, e-posta yada cep telefonu numarasına ödeme atacağınız gibi aynı yöntemler ile para talep edebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda bir çok kişinin sıklıkla merak ettiği papara nedir? papara güvenli mi, papara yasal mı sorularına cevap vermeye çalışacağım.

Papara Nedir

Papara nedir sorusuna cevap vermek gerekirse Papara 7/24 saat para gönderip alabileceğiniz internetten alışveriş yapabileceğiniz oyun ve coin almak için kullanabileceğiniz online cüzdan uygulamasıdır.

Telefona indireceğiniz papara uygulaması ile dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden işlem yapma olanağı bulunmaktadır. Tüm bankalar le anlaşma bulunan Papara ayrıca komisyon ücreti bulunmaması oldukça avantajlıdır.

Papara Güvenilir Mi

Papara güvenilir mi sorusu bir çok kişinin merak ettiği sorulardan biridir. Papara Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından alınan “Elektronik Para Kuruluşu” yetkisi ile faaliyetlerine devam etmektedir. MasterCard, Visa ve Bankalararası Kart Merkezi üyesi olan Papara BDDK tarafından denetlenmektedir. Ayrıca Papara, 6493 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş lisanslı bir elektronik para kuruluşudur ve faaliyetlerini T.C. Merkez Bankası denetiminde yürütmektedir.

Ayrıca papara güvenli olmak için gerekli yasalara uymak için devlet ile işbirliği içerisinde bulunmaktadır. Paparanın aldığı izinler ise;

Papara, Bankalararası Kart Merkezi, MasterCard ve Visa üye kuruluşudur.
Papara, 6493 sayılı yasa kapsamında kurulmuş bir elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşudur.
Papara, 5549 sayılı yasa kapsamında Mali Suçları Araştırma Kurulu yükümlü kuruluşları arasındadır.

Papara Yasal Mı

Papara yasal mı sorusuna cevap vermek gerekirse yasalar uygun hareket eden devlet tarafından denetlenen Papara tüm yasal izinleri almış 6493 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş online ödeme cüzdanıdır. T.C. Merkez Bankası tarafından denetlenen papara kullanıcılara ait tüm bakiyeler Merkez Bankası nezdinde açılan hesaplarda korunmaktadır. Ayrıca Papara BDDK onaylı olduğu için kesinlikle yasaldır.

Papara yasal bir şirket olduğundan devletin tüm kanunlara uymaktadır.

Papara Hangi Bankanın

Papara her hangi bir bankaya bağlı olmadan çalışan BDDK tarafından çalışan bir sistemdir. Online dijital cüzdan olan papara elektronik para kuruluşu yetkisi bulunmaktadır.

Papara Devlet Onaylı Mı

Papara devlet kanun ve yasalarına uygun şekilde hareket eden finansal teknoloji şirketidir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve T.C. Merkez Bankası tarafından denetlenir. Papara 6493 sayılı yasa ve 5549 sayılı yasa kapsamında devlet tarafından denetlenir.

Papara Güvenli Midir

Papara güvenilir olduğu aldığı izinler ile belli olmaktadır. Merkezi ülkemizde bulunan finansal teknoloji şirketi papara güvenilir olduğu devlette aldığı yetkiler ve BDDK izinleri ile belli olmaktadır.

Papara Yaş Sınırı

Papara hesabı açmak için yaş sınırı ve papara cart almak için yaş sınırı bulunmaktadır. Papara hesabı açmak ve papara kart sahibi olmak için gerekli olan yaş sınırı 13’tür. 13 yaşından küçükler asla papara kullanamazlar. 18 Yaşından küçükler papara hesabı açıp kullanabilir.

Papara Yasaklandı Mı

İnternette dolaşan papara yasaklandı mı ve papara kullanmak yasak mı sorusuna insanların kafasını karıştırmaktadır. Papara ülkemizde yasaklanmadı ve aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Papara yasaklanıyor mu diye merak edenler için cevap vermek gerekirse kesinlikle şu an böyle bir yasak yoktur ve yapılan haberler asılszıdır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu