Reklam
Turkcell

Klavyede Et (@) İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar kullanımı hayatımızın neredeyse her alanında yer edinmiştir. İş olsun, sosyal medya olsun gibi bir çok yerde kullanımı oldukça yoğundur.

Bununla birlikte bilgisayar kullananları bir çoğu, klavye üzerinde bulunan bir çok işareti yapmakta zorlanıyor. Bunların başında da @ (et) işareti bulunuyor.

Klavyede Et İşareti Nasıl Yapılır?

Kavyede et işareti yapmak aslında oldukça kolaydır. Dünya genelinde bilinen 2 farklı klavye türü bulunmaktadır. Birincisi Q klavye, diğeri de F klavyedir.

Öncelikle size Q klavyede et yapmayı öğretelim. Q klavyede et yapmak için Alt Gr + Q tuşuna basarak et işaretinizi basit bir şekilde yapabilirsiniz.

F klavyede et işareti yapmak için de 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunun ilki; CTRL + ALT + F tuşuna basmaktır. İkinci yöntemi iste Alt Gr + F tuşuna basarak @ (et) işaretini yapabilirsiniz.

Klavyede Et Tuşu Nerede?

Klavyede @ (et) tuşu, Q klavye kullanıyorsanız Q tuşuna bağlıdır, F klavye kullanıyorsanız da F tuşunun üzerinde olduğunu görebilirsiniz.

Klavyede Et Tuşu Çalışmıyor

Klavyede @ (et) tuşunuz çalışmıyorsa yapmanız gereken tek bir işlem bulunuyor. Ekran klavyesini açarak çok basit bir şekilde @ (et) işaretini yapabilirsiniz.

Ekran klavyesini açmak için bilgisayarınızın sol alt kısmında bulunan “Aramak için buraya yazın” seçeneğine tıklayıp “Ekran Klavyesi” yazıp tıklamak olacaktır.

Ekran klavyesi açıldıktan sonra, ekran klavyesinin boşluk tuşunun yanındaki “Ü-Sçnk”  ya da “AltGr” düğmesine mouse ile tıklayın ve @ (et) işaretini göreceksiniz. Daha sonra @ (et) işaretini koymak istediğiniz bölgeyi seçerek işaretinizi yerleştirebilirsiniz.

Klavyede Et İşareti Yapamıyorum

Klavyede @ (et) işareti yapamıyorsanız bunun 2 sebebi olabilir. İlk sebep klavyeniz çalışmıyordur. Diğer seçenek ise yanlış bir tuşa basıyor olabilirsiniz.

Klavyeniz çalışmıyorsa ekran klavyesiyle @ işaretini yapabilirsiniz. Eğer yanlış bir tuşa basıyorsanız klavyede et işareti nasıl yapılır konusunu okuyarak yardım alabilirsiniz.

Klavyede Et Tuşu Hangisi?

Klavyede et tuşu hangisi sorusunun cevabını merak edenlere 2 faklı klavye olduğunu öncelikle belirtelim. Et işareti Q klavyede Q tuşunun üzerinde bulunmaktadır. F klavyede ise F tuşunun üzerinde bulunmaktadır.

Klavyede Et Mail Nasıl Yazılır?

Klavyede @ (et) mail yazmak için adres@hangi mail kullanılıyorsa (gmail.com, hotmail.com ya da özel mail adresiniz varsa @özelmailadresi.com) o yazılmalıdır.

Ekran Klavyesinde @ Nasıl Yapılır?

Ekran klavyesinde @ nasıl yapılır? Bu konu biraz karmaşık gelebilir. Ancak ekran klavyesinde @ yapmak için bilgisayarında öncelikle ekran klavyesini çalıştırın. Daha sonra “Ü-Sçnk” veya “AltGr” tuşuna mouse ile basın. @ işaretinin çıktığını göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu