reklam
Teknoloji Haberleri

Bedava İptv İzle – İptv Maç İzle

Sınırsız İp Tv İzle

Bedava İptv İzle – İptv Maç İzle; İnternet üzerinden dizi, film ya da televizyon kanalları izlemek isteyen pek çok kişi var. Çünkü anten ve kablo üzerinden yayınları izlemek artık günümüzde tarihe karışıyor diyebiliriz. Bunu için pek çok kişi tarafından merak edilen İp TV nedir nasıl kullanılır? ve İptv izlemek ne derece sağlıklı beraber bakalım.

İp Tv Nedir Nasıl Kullanılır? İptv İzleme

IP TV sektörü gün geçtikçe daha çok kişi tarafından kullanılıyor ve bu potansiyel kullanıcı kaynağı da her gün yeni yeni IP TV programlarının çıkmasına sebep oluyor. Ancak sektör bu kadar büyüdükçe ve yaygınlaştıkça da İp TV nedir nasıl kullanılır ve IP TV yasal mı? gibi pek çok soru da sorulmaya başlandı.

Pek çok kişi artık televizyondan bir şeyler izlemeyi bıraktı ve hatta bir çoğumuz artık evimize televizyon almayı bile düşünmüyoruz. Bundan dolayı gün geçtikçe kablo veya uydu programları üzerinden TV izlemek yerine farklı alternatifler aranmaya başlandı. İnternet üzerinden dizi, film, belgesel veya TV kanalları izlemenin rahatlığını görenler daha fazla seçenek bulabileceğin ve daha keyifli olduğunu düşündüğü İptv programlarına yönelmek istedi.

Biz de bu konuda çeşitli araştırmalar yaparak, son dönemde de sıkça duyduğumuz IP TV kullananlara ceza veriliyor mu gibi belirsiz sorulara cevap aradık. Bu konu çok belirsiz bir kavram olduğu için yasal olup olmadığı da epey merak konusu. Ancak biz her zaman olduğu gibi kaçak yayınlarla veya alternatif yollarla değil, her zaman orijinal içerikleri bulacağın kanalları kullanarak yasal bir şekilde dizi, film ya da TV izlemeni istiyor ve tavsiye ediyoruz.

Ayrıca sadece IPTV ile ilgili merak edilenlere değil, Selçuksports Giriş Güncel Twitter ve Dizipal Güncel Adres Nedir? (Yeni Adres) gibi internet üzerinden yayın yapan pek çok kanal ile alakalı da araştırma yaptık. Bu konuları da merak ediyorsan, yazılar üzerindeki linke tıklayarak yazılarımızı ziyaret edebilirsin.

Bedava İptv İzle – İptv Maç İzle

Dijital alandaki gelişmelerin gün geçtikçe hızlanması ve TV yayıncılığının da bu alanda biraz geride kalması ile IP TV’nin yasal bir hizmet olup olmadığı merak ediliyor. İp TV programları yasal olarak kullanılan sistemler kurulmasına rağmen maalesef yasal olmayan yollarla da izlenebilir. Bu nedenle kullandığın programın detaylarını iyi öğrenmen ve yasal yapısını da araştırman gerekiyor.

IP TV, yani uzun açılımıyla İnternet Protokol Televizyonu, televizyon yayın hizmetlerinin internet üzerinden yapılması hizmetinin ismidir. IP TV üzerinden, dünya çapında yayında olan hemen hemen bütün şifreli veya şifresiz kanallarına erişim sağlayabiliyorsun. Yani IP TV, dizi, film ve TV kanallarını uydu üzerinden izlemek yerine bir internet bağlantısı üzerinden yayın yapılır.

İlk olarak bir Amerikan kanalı olan ABC’nin World News Now programı ile ortaya çıkan IP TV, Amerika ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde 10 yıldan fazladır kullanılan bir sistemdi. IP TV’nin ülkemizdeki çalışmaları da 2008 yılında Türk Telekom tarafından başladı. Ardından da Tivibu kurularak ülkemizde de ilk denemeleri yapılmaya başlandı.

İp TV Yasal mı?

IP TV kullanmanın bir suç teşkil edip etmediği mullakta kalan bir konu olmakla birlikte, IPTV üzerinden yasal olmayacak şekilde yayın yapmak ve bu yayınları izlemek suç teşkil ediyor diyebiliriz. Yani bu soruya net bir cevap vermek için ilk önce IP TV üzerinden hangi yayınların yapıldığını ve hangi yayınları izlediğini bilmemiz gerekiyor.

Ülkemizde yayın yapan IP TV örneklerinden, Türk Telekom hizmeti olan Tivibu veya bir Turkcell hizmeti olan Turkcell TV+ yasal olarak yayın yapan ve izlemenizde bir sakınca olmayan yasal IP TV’lere güzel bir örnek oluyor. Bu tür, yasal dayanağı olarak belli bir kullanıcı ve yayıncı kitlesini bir platformda buluşturan İptv’leri tercih etmenizi öneriyoruz.

İptv İzlemek Suç mu?

Tüketici olarak merak ettiğimiz en önemli konu olan illegal IP TV yayını izlemenin nasıl bir sonuç doğuracağını merak ediyoruz. Eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi yasal bir zemini olan İptv İzleme programlarını kullanırsanız hiçbir sorun ile karşılaşmazsınız. Ancak yasal olmayan şekilde İptv izlemek istersen de 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda geçen ilgili maddeler gereğince, “Karşılıksız yararlanma” suçu olarak tanımlanan eylemi gerçekleştirmiş sayılırsın.

İllegal IP TV izlemeniz durumunda, ilgili kanunda yer alan “Telefon hatları ile frekanslarından veya elektromanyetik dalgalarla yapılan şifreli veya şifresiz yayınlardan sahibinin veya zilyedinin rızası olmadan yararlanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.” maddesi gereğince 6 aydan iki yıla kadar hapis veya idari para cezası ile ceza alma ihtimalin var.

İptv İzleme Programı

Yasal olmayan kanallar üzerinden IP TV yayını yaparak haksız kazanç elde eden buna yardım eden kişi ve kurumlar, son tüketici olan bizlerin aldığı cezalardan çok daha fazla ceza alıyorlar. Kanun maddesinde belirtilen ve “karşılıksız yararlanma” olarak tanımlanan suçtan dolayı, yasal süreçlere aykırı olan pazarlama nedeninden de ekstra 69.086 TL idari para cezası; bunun yanında da yayın durdurma cezası kesiliyor.

Reklam Kurulunun, IP TV alanında yaptığı çalışmaları hızlandırdığını ve bu alanda daha sıkı tedbirler alındığını da ekleyerek, yasal olmayan IP TV uygulamalarını kullanmamanızı, yasal yolları tercih etmeniz gerektiğini tekrar hatırlatıyoruz.

İptv İzle APK Programı Kullansam Ne Olur?

Günümüzde, IP TV izle APK programı yayınlayan servislerin sayısı da artıyor. Oldukça çeşitli dağıtıcıların, farklı İptv programlarının ve inanılmaz ölçüde genişleyen korsan yayınların varlığını hesaba katınca, bu alanın yasal olmadığını tekrar hatırlatmak ve tamamen yasal kanallar kullanılması gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu