reklam
Sosyal Medya

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme; Instagram video ve fotoğraf paylaşma imkanı sunan ve kullanıcı sayısı her geçen gün artan bir mobil uygulamadır. Milyonlarca kullanıcı sayısına sahip olan, ülkemizin ve dünyanın en favori sosyal medya uygulamalarından olan Instagram’da her gün arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle mesajlaşıyoruz.

Instagram sayesinde yeni insanlarla tanışıyor, yeni arkadaşlıklar kuruyor ve sosyal çevremizi genişletiyoruz.

Kimi zaman da bizi rahatsız eden kişileri engelliyor, onlarla olan sohbet geçmişimizi temizliyor yani mesajları siliyoruz.

Bazen de sildiğimiz mesajları tekrar okuma ihtiyacı hissediyor, silinen mesajları tekrar geri getirip getiremeyeceğimizi öğrenmek istiyoruz.

Genellikle sevgilimizin isteği üzerine başkalarıyla olan mesajlarımızı tekrar görüntüleyebilmenin yollarını araştırıyoruz.

Bu yazımızda kısaca Instagram silinen mesajları geri getirme mümkün mü? Instagram silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır? sorularını yanıtlamaya çalışacağız.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme 2023

Instagram’da engellediğiniz kişiler varsa onların engelini kaldırdığınız zaman, dm kutunuzda görünmeyen tüm mesajlar geri geliyor.

Yani aslında mesajlar ve sohbet, silinmiyor; siz sadece kişiyi engellediğiniz için sohbet geçmişini ne yazık ki göremiyorsunuz. Ancak engellemeden önce tüm sohbet geçmişini sildiyseniz, o vakit engeli kaldırmanız, mesajları geri getirmiyor.

Instagram silinen mesajları geri getireceğini iddia eden pek çok uygulama bulunuyor. Aynı zamanda internette de bazı siteler, silinen mesajları geri getirebileceklerini söylüyorlar. Bu site ve uygulamaların çoğu işe yaramadığı için bu uygulamaları sizlere önermiyoruz.

Bu uygulamalar, size vakit kaybettirmekten başka da bir işe yaramıyorlar. Üstelik sizden Instagram kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi de talep ediyorlar. Bu durumda dolandırılma ihtimali ile de karşılaşmış oluyorsunuz. Kişisel bilgileriniz, 3. kişilerin eline geçtiğinden mağdur olabiliyorsunuz.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Nasıl Kapatılır?

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirmek Mümkün mü?

Silinen mesajları tekrar dm kutunuzda görmenizin maalesef bir yolu bulunmuyor.

Whatsapp uygulamasında uygulamayı silip, tekrar yüklediğinizde sohbet geçmişine ulaşabilirken, Instagram’da böyle bir durum söz konusu olmuyor.

Çünkü Instagram’ın manuel ya da otomatik yedekleme özelliği bulunmuyor.

Silinen mesajları geri getirebilmenizin ise güvenilir bir yolu bulunuyor. O yol ise Instagram’dan yardım almaktan yani yetkililere mesaj atmaktan geçiyor.

Boşanma davaları başta olmak üzere hakaret içeren pek çok davada da mahkemeden kanıt niteliğinde Instagram sohbet geçmişini talep edebiliyorsunuz.

Aynı şekilde mahkemeye başvurduysanız; Instagram’a mesaj gönderebiliyor, sohbet geçmişinin sizin için oldukça önemli olduğundan bahsedip, sohbet geçmişinin size gönderilmesini rica edebiliyorsunuz.

Davalar, söz konusu olduğunda Instagram, çoğunlukla mesajları geri getirme talebinize olumlu cevap veriyor.

Önemsiz durumlarda ise size olumsuz dönüş yapabiliyor.

Mahkemelik bir davanız söz konusu değilse de mesajların sizin için son derece önemli olduğuna dair Instagram yetkililerini ikna etmeyi başardığınız takdirde sohbet geçmişinize ulaşabiliyorsunuz.

Bu noktada ise Instagram’ın kendi takdir yetkisi bulunuyor. Yani size olumlu dönüş yapabileceği gibi olumsuz dönüş de yapabilme hakkı bulunuyor.

Instagram Silinen Geçmişi Geri Getirme

Bir kızgınlıkla ya da önemsiz olduğunu düşündüğünüz için sildiğiniz mesajları geri getirebilmenin bir diğer yolu ise mesaj gönderdiğiniz kişiden mesajları size göndermesini talep etmek!

Şayet karşı taraf, henüz mesajları silmemişse size gönderebiliyor.

Ancak karşı taraf da sohbet geçmişini temizlediyse o halde yapacak bir şey bulunmuyor.

Karşı tarafla kavgalı bir şekilde ayrıldıysanız, yüksek ihtimalle sohbet geçmişini size göndermeyeceğini söylemeye bile gerek duymuyoruz.

Yine de şansınızı deneyebilirsiniz.

Instagram mesajlarınıza ileride ihtiyaç duyabileceğinizi düşünüyorsanız, baştan önlem alabilir, sonradan pişman olmaktan kurtulabilirsiniz.

Önemli gördüğünüz mesajların capsini alarak, aldığınız capsleri de telefonunuza kaydederek, önemli bilgiler içeren mesajları telefonunuzda saklayabilir, ihtiyaç halinde bu mesajları tekrar görüntüleyebilirsiniz.

Ya da sohbet geçmişinin capsini aldıktan sonra bu capsleri Whatsapp’ta güvendiğiniz kişilere gönderebilir, Whatsapp mesajlarını geri getirdiğiniz vakit, Instagram mesajlarınızın da geri gelmesini sağlayabilirsiniz.

Şimdilik, Instagram mesajlarını saklamanızın en ideal yolunun bu olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Programları

İnternette ve Youtube’da Instagram silinen mesajları getiren programlarla ilgili detaylı bilgiler yer alıyor.

Ancak bu programların çoğu işe yaramıyor ya da ciddi anlamda teknik bilgi gerektiriyor.

Yani tek başınıza bu programları kullanmayı ve çözmeyi başarmanız pek de mümkün olmuyor.

Bu programlarla zaman kaybetmek yerine sizinle paylaşacağımız aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Kesin Çözüm

Bahsedeceğimiz yöntem sayesinde silinen mesajları geri getirebiliyorsunuz. Lakin ciddi anlamda zaman harcamanız ve efor sarf etmeniz gerekiyor.

Yani bu yöntem, ciddi anlamda uğraş istiyor.

Bu yöntem sayesinde silinen mesajlar, dm kutunuza geri yüklenmese dahi silinen mesajları bir dosya yöneticisi kullanmak suretiyle görüntüleyebiliyorsunuz.

Bu yönteme göre Instagram verilerinin kopyasını alarak, silinen mesajlara ulaşabiliyorsunuz. Yani Instagram fotoğraf, video ve mesajlarınızın kopyasını alarak, sildiğiniz verileri görebiliyorsunuz.

İnstagram’da Silinen Mesajları Geri Yükleme

Peki, sildiğiniz mesajlara, fotoğraflara ve videolara ihtiyaç halinde ulaşabilmeniz için ne yapmanız gerekiyor:

  • İlk olarak Instagram Ayarlar kategorisine tıklamalısınız.
  • Daha sonra ‘Güvenlik’ alt menüsüne tıklamalısınız.
  • Sonraki aşamada ‘Verileri İndir’ butonuna tıklamalısınız.

Verileri İndir seçeneğine tıkladığınızda size Instagram silinen mesajlar da dahil, paylaşımlarınızın, fotoğraflarınızın kopyasını içeren bir dosya gönderiliyor.

Dosyanın size gönderilmesi, 48 saati bulabiliyor. Dosya yöneticisi kullanarak, Instagram geçmişinize ulaşabiliyorsunuz. Ancak bu dosyada çok sayıda fotoğraf, video ve sohbet geçmişi bulunuyor. Tüm fotoğraflar, videolar ve sohbet geçmişi; üzerinde tarih yazılı olan klasörlerde saklanıyorlar.

Yani ulaşmak istediğiniz mesaj geçmişinin tarihini bilmeniz gerekiyor. Aksi halde tüm klasörlere teker teker tıklamanız gerekiyor.Bu işlem de oldukça zaman alıcı olabiliyor.

Yine de silinen mesajlara ulaşmak, sizin için çok önemliyse bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Bu yazımızda Instagram silinen mesajları geri getirme yöntemlerine dair merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuya dair her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, Instagram silinen mesajları geri getirme önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

 

Instagram da Silinen Mesajlar Kurtarılabilir mi?

Instagramda silinen mesajları kurtarabilme imkanınız vardır.

Instagramda Silinmiş Veriler Kaç Gün Veri Tabanında Saklanır?

Instagramda silinmiş verileriniz 90 gün boyunca veri tabanında saklanır.

5/5 - (1 vote)

2 Yorum

  1. Merhaba instagram ayarlar a tıkladım güvenlik e tıkladım ama sonrasında verileri indir gibi Bi seçenek yok maalesef bununla ilgili yardımcı olur musunuz lütfen

  2. Merhaba veri indirme yolu ile artık silinen mesajlar gelmiyor sanırım? Çünkü genelde videolarda silinen mesajlar .json uzantılı olarak görünüyor ama artık yalnızca dm kutusunda olan mesajlar iniyor. Başkaca bir yolu var mıdır? Ya da bunun sebebi yanlış bir şekilde yapmak mıdır cevap verirsebiz çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu