Reklam
Teknoloji Haberleri

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Dilekçe ve Fax No

D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Severek aldığınız ve bir süre sonra kullanmak istemediğiniz D-Smart Aboneliğinizi iptal ettirmek istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Artık sakın dert etmeyin. Biz bugün sizlere D-Smart Aboneliğinizi Nasıl İptal Edeceğinizden bahsetmek istiyoruz. D-Smart Nedir? Sizde D-Smart Aboneliğinizi İptal edecekseniz okumaya devam edin.

Üyelik işlemlerde hızlı davranan D-Smart konu abonelik iptaline gelince bir çok zorluk çıkarmakta hatta bazen üyeliğinizin iptal olmamasına bile neden olmaktadır. Bizzat benimde yaşadığım abonelik iptali işleminde dilekçe verme, Fax çekme ve bizzat bayi giderek abonelik iptalinin başlatılmasının yanında iptal işleminin başlatıldığının söylenmesine karşın tam 3 aylık telefon trafiğinden sonra zorla iptal ettirmiştir.

Sizlere bu yazımızda benim gibi D-Smart üyelik iptali işlemlerinden sorun yaşayanlara bilgi vermektir. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu bir çok kişinin D-Smart abonelik iptali işleminde zorluk yaşadığını ve şikayetçi olduğu gördüm. Aslında çok kolay şekilde fax çekerek sizlerde hemen aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Aşağıda verdiğim işlemleri adım adım uygulamanız yeterlidir.

Arkadaşlar benin D-Smart ile herhangi bir bağım yok sadece yaşadığım tecrübeleri sizinle paylaşmaya çalıştım.

D-Smart Nedir?

D-Smart 2007 yılından bu ana gelinceye dek Doğan TV Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir platformdur. Pazarın sürekli gelişim ve değişim göstermesi vasıtasıyla D-Smart dijital yayın platformları sektöründe ülkemizin en önde gelen platformlarından olmaktadır. Tamamen HD kalitesiyle, sinema ve dizi kanalları ve her uyduda olmayan Discovery ve National Geographic dahil 14 belgesel kanalı ile beraber tüm ulusal kanalları da bünyesinde bulundurur.

İnternet üzerinden kendini geliştirmesi ve dijital yayıncılığında kesişimi doğrultusundaki yatırımlarıyla büyüyen D-Smart pazarın kendini sürekli yenileyen dinamiklerini takip ederek müşterilerin ihtiyacını karşılamak üzere 2010 yılından sonra internet erişimi sunan Smile markasıyla anlaşma yapmıştır. 2012 Yılında da D-Smart internet hizmetleri devreye girmiştir.

D Smart Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart üyelik iptali için birden fazla yol bulunmaktadır. D-Smart bayilerine bizzat başvurabileceğiniz gibi, iptal talebinizi posta yoluyla da gösterebilirsiniz. Ayrıca iptalinizi faks yoluyla da gönderebilirsiniz. D-Smart üyelik iptali dilekçesini aşağıda verdik. Dilekçeyi belirtilen şekilde doldurabilirsiniz. İptal işlemi yalnızca aboneler ya da vekaletname ile yetkilendirilen kişiler tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

D Smart Üyelik İptali işlemleriniz için gerekli tüm bilgiler aşağıda yer almaktadır.

D-Smart Müşteri Hizmetleri: 444 55 65

D-Smart Abonesi iseniz: 08502660266 nolu müşteri hizmetlerini arayarak da iptal işlemini başlatabilirsiniz.

Faks Numarası: 0212 478 03 33

E-Posta Adresi: info@dsmart.com.tr

Posta Adresi: PK:138 Şişli İstanbul

D-Smart Üyelik İptali 2021

Bir çok kişinin D-Smart abonelik işlemini için günlerce uğraştığını hatta iptal ettiğini sanıp aboneliğin devam ettiğini gelen faturalarla öğrendiğini biliyorum.

 • D-Smart Müşteri Hizmetleri arayarak abonelik iptali yapmak istediğiniz söyleyin
 • Müşteri temsilcisi size fax çekerek abonelik iptal sürecinin başlatılacağını söyleyecektir
 • D-Smart Abonelik İptal Dilekçesi doldurarak  d smart iptal fax numarası 0212 478 03 33’e fax çekin.
 • Abonelik iptali için fax çektikten sonra size “Yazılı talebiniz alınmıştır.” bilgilendirme mesajı gelecektir.
 • 1 hafta içerisinde telefonunuza bir mesaj daha gelecektir.
 • Gelen mesada  “Abonelik sözleşmenizin feshedildi, cihazını en yakın D-Smart bayisine iade edin.” yazısını görürseniz iptal işleminin gerçekleştiğini anlayabilirsiniz.
 • Cihazı hemen en yakın bayiye teslim ederek işlemi tamamlayınız.

D-Smart Abonelik İptali Fax No

D-Smart üyelik iptali için fax çekmek isteyenler hazırladıkları dilekçeyi 0212 478 03 33 numarasına göndermeleri yeterlidir. D-Smart üyelik iptali fax çektikten sonra başlapacaktır.

D-Smart Abonelik İptali E-Devlet

Abone olurken oldukça kolaylık sağlayan ancak işlem abonelik iptaline geldiğinde bin bir dereden su getiren bu işlemlerden şikayetçi olan bir çok kişinin şikayetine kulak veren Bakanlık artık hiç bir evrak yada belgeye gerek kalmadan e-devlet üzerinden 1 gün içerisinde abonelik iptali sağlamaktadır.

Yapılan yasal düzenleme ile beraber abonelik iptali için e-devlet giriş yapıp aboneliği iptal etme tuşuna basmanız yeterli. Daha ayrıntılı olarak bilgi verdiğim E-Devlet Abonelik İptali Nasıl Yapılır yazımı inceleyebilirsiniz.

D-Smart Abonelik İptali E-Devletten Nasıl Yapılır

Hiç belge, dilekçe yada fax göndermeden kolay şekilde e-devlet üzerinden D-Smart abonelik iptali gerçekleştirmeniz mümkün. E-Devlet üzerinden abonelik iptali oldukça kolaydır ve her hangi bir evrak gerektirmez. Ayrıca e-devlet üzerinden iptal işlemi başlatıldığından yasal olarak 24 saat içerisinde iptal gerçekleşir.

Adım Adım E-Devlet D-Smart abonelik iptali nasıl yapılır;

 • D-Smart Abonelik Fesih Başvurusu yapmak için turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız
 • Bu linke tıklayarak https://www.turkiye.gov.tr/d-smart-abonelik-fesih-basvurusu iptal işlemi sayfasına geliniz
 • İptali işlemini başlatmak için mobil imza, e-imza, T.C. Kimlik Kartı ya da bankacılık uygulamaları ile giriş yapmanız gereklidir.
 • Giriş yaptıktan sonra adına kayıtlı tüm abonelikler teker teker çıkacaktır
 • İptal etmek için D-Smart aboneliğini seçin
 • İptal etmek istediğiniz şirketin yanında “Abonelik Sorgula” linkini göreceksiniz bu linke tıklayın
 • Açılan sayfada Fesih başvurusu yap linkine tıklayınız
 • İptal nedeninizi belirtilerek devam edin
 • Kendi el yanınız ile hazırladığınız belgeyi yükleyiniz.

Adına kayıtlı abonelik işlemi artık 24 saat içerisinde sonuçlanacak ve iptal tarihinden itibaren fatura yansıtılmayacaktır. Tüm bilgiler tam ve doğru ise aboneliğiniz otomatik olarak 7 gün içerisinde tamamen kapatılacaktır.

D-Smart Abonelik İptal Dilekçesi Örneği

D Smart üyeliğinizi iptal edebilmeniz için gerekli olan dilekçe örneği aşağıda yer almaktadır. Dilekçeyi düzgün bir şekilde doldurunuz.


DOĞAN TV (D-SMART) GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

İSTANBUL

Sahip olduğum ……………. numaralı D-Smart ait aboneliğimi ve ……………. hizmet numarasına ait yalın internet aboneliğimi, aboneliğim süresince yaşadığım olumsuzluklardan ve farklı faturalandırma sisteminizden dolayı iptal ettirmek istiyorum.

Gereğinin yapılmasını istiyorum.

D-Smart Üyelik Numarası: ………………….

ADSL Hesap Numarası: ……………………

T.C. No: …………………

Tel.: 05……….…….

Adres:                                                                                                                                                ../../2021

………………………………….                                                                                                                   imza

Ad/Soyad


D Smart Üyeliğinizi İptal Etmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

D-Smart abonelik işlemlerinizin doğru olması için yazacağınız dilekçede bulunan bilgilerin güncelliği oldukça önem arz eder. Bilgilerinizde olan herhangi bir değişiklik abonelik bilgilerinizde ulaşılmasında sorun yaratabilir. Bundan ötürü TC numaranızın, D-Smart üyelik numaranızın ve ADSL Hesap numaranızın ve irtibat telefonlarınızın güncelliğinden emin olarak, imzanızı da atarak iptal başvurunuzu yapabilir ve sabırla gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz.

D-Smart Abonelik İptal Ücreti

D-Smart kullananların en çok şikayet ettiği konulardan biride abonelik işlem ücreti konusudur. Eğer aboneliğiniz taahhütlü ise sizden cayma bedeli ve cihaz beli tahsil edilecektir. Genelde taahhüt verildiğinde indirimli paket kullanmaya başlarsınız ayrıca size cihazda verilecekse bunun bedeli de ayrıca tahsil edilir.

D-Smart abonelik iptal ücreti indirim farkı, bağlantı hizmeti, vergiler ve cihaz bedeli son faturanızda tahsil edilir.

D-Smart abonesi olmak yada herhangi bir hizmeti almak bir telefonla kolay şekilde halledilirken iptal işlemleri ayda kapama işlemlerinde oldukça zorluk çıkaran firmalardan biridir. Bizzat 2 yıl kullandığım d-smart aboneliğini iptal etmek için yapmadığım kalmamasına karşın 3 ayda zor iptal etmiştim.

Abone olacağım zaman yüzüme gülen koşa koşa gelen firma iptal edeceğim zaman inanılmaz derece zorluk çıkarmıştır. Ayrıca yüksel ödeme yaparak kullandığım hizmeti iptal etmek için dilekçeler yazmak abone merkezine gitmek ayrı bir eziyet ve zorluk çıkarmıştır. Sonuç olarak kişisel görüşüm firmanın hizmetinin kaliteli olmasın karşın iptal işlemlerinde oyalaması hoş değildir.

Sizlere bu yazımızda D-Smart Aboneliği Nasıl İptal Edilir? D-Smart Aboneliği iptal e-devlet, D-Smart Aboneliği iptal dilekçesi ve D-Smart Aboneliği iptal fax numarası hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Peki ya siz D-Smart abonelik iptali hakkında neler düşünüyorsunuz yorum kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

54 Yorum

 1. merhbalar herkese, vala D smart kadar sahtegarlık görmemiştim ben ammmmma ammmman kandırmayın
  lütfen bana D smart adresini söyleyebilir mi , sitede bir şey yazmış burda şişli yazmış yeni adresi var mı

 2. E devlet kapanmışlar herşeyi var ama bu D smart giremiyor, lütfen yeni adreseni kimse biliyor mu

 3. Sanırım D smart denen dolandırıcı firma en büyük kazığı bize attı.. Sapanca gibi büyük bir ilçeye ve ilçede bir site içine internet bağlayamadı tüm komşular internet kullanırken biz 6 ay bekledik bu süre içinde sanki hizmet almışız gibi sürekli fatura yolladılar. Bu da yetmezmiş gibi 2 – 3 farklı hat açmışlar hepsi için fatura kesmişler. iptal için elli defa gittik nafile bayi mahsus iptal başvuru evraklarını gizlice yırtıp atıyor. artık savcılığa gideceğim..

 4. D smart internet hizmeti çok kötü bomboş bir maili bile gönderemiyorsunuz. Defalarca arayıp birini yönlendireceğiz diyorlar, gelenler hem ücret alıyor hemde hiç bir şey yapmıyor. Alt yapı diyorlar, modem diyorlar….diyorlar… sonuç sizin stresiniz artıyor sorunlarınız artıyor. Çözüm yok .İptal etmek istediğinizde ise her şeye bir bahane çıkartıyorlar. Kesinlikle TAVSİYE ETMİYORUM…..

 5. Ben İnternet hizmeti alamıyorum kac defa müşteri hizmetlerini aradım servis yolluyoruz diyorlar ne gelen var ne giden var ben ne yapacağım kullanmadığım bireyin parasını ödemek zor geliyor kimse d smart almasın ben yandım siz ya mayın en son cimere yazacak bakalım

 6. Tebrikleeeeer!!!
  Gerçekten tüm anlatıklarınızın eksiği var fazlası yok.Ben de bügün aynı sıkıntılarla karşılaştım.Defalarca ve ısrarla arayıp uzatmak istiyorlar.Kapatmamak için bin dereden su taşıttırıyorlar.Kayıt olunca kolay,kapatırınca neden bu kadar zorluyorlar yazık hizmet bu değil….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu